نکات مراقبت از ناخن در زمستان

739

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
نکات مراقبت از ناخن در زمستان

استفاده از دستکش یک راه برای محافظت از ناخن ها در مقابل مشکلات ناشی از سرماست.علت اینکه ناخن ها در سرما آسیب میبینند ، در دو کلمه خلاصه می شود:

  از دست دادن رطوبت.ناخن های سالم به طور متوسط از 18 درصد آب تشکیل شده اند. در فصل پاییز و زمستان شما مدام بین هوای گرم و خشک محیط کار و منزل و هوای سرد و خشک  بیرون در حرکت هستید.که باعث کاهش رطوبت و خشکی ناخنها می شود. ناخن های خشک به راحتی می شکنند و پوسته پوسته می شوند. همچنین عوامل استرس زا ، شرایط سخت آب و هوا و محصولاتی همچون استون ، ضد عفونی کننده های الکلی و حتی مایع ظرف شویی این خشکی را تشدید می کند. بر اساس گفته متخصصان پوست، شستن ظرف بدون دستکش از بدترین عوامل آسیب به پوست دست و ناخن هاست.

ناخن ها از سلولهای مرده مسطح حاوی کراتین ساخته شده اند. مرطوب کردن آنها با کرم های مرطوب کننده میزان انعطاف پذیری را بالا برده و از شکستن و پوسته پوسته شدن جلو گیری می کند. در زمستان پس از هر بار شستن دست ، برای حفاظت از پوست دست و ناخن از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. حتی اگر ناخن هایتان را لاک زدید باز هم آنها را با کرم ماساژ دهید.توصیه می کنیم بیشتر از کرم ها و لوسیون های حاوی اوره استفاده کنید. در هفته یک شب قبل از خواب روغن زیتون روی ناخن ها بمالید و یا آنها را یک بار در هفته به مدت ده دقیقه در آب ولرم قرار دهید و سپس با روغن کوتیکول چرب کرده و دستکش نخی- پنبه ای ، دست کنید.

ظاهر ناخن های سالم : (ناخن های سالم چه شکلی هستند؟)

ناخن های سالم ، مسطح و بدون شیار هستند و رنگ آنها شفاف و عاری از هرگونه لکه و تغییر رنگ هستند. دارای قوسی طبیعی و برجستگی نرمال هستند. گاهی بر اساس عوامل طبیعی لکه های سفیدی در زیر ناخن دیده می شود که در نهایت با رشد ناخن این لکها از بین میروند.

علائم هشدار دهنده ناخن ناسالم چیست؟

تغییرات در رنگ ناخن ، مانند تغییر رنگ کل ناخن یا یک خط تیره زیر آن

تغییر شکل ، مانند ناخن خمیده

نازک شدن یا ضخیم شدن ناخن

جدایی ناخن از پوست اطراف

خونریزی در اطراف ناخن

قرمزی، تورم و یا درد در اطراف ناخن

نکات زیر را رعایت کنید :

ماندن آب روی ناخنها به آنها آسیب میرساند خصوصا قبل از لاک زدن ، کاشت ناخن ، ژل و آکریلیک ، حتما ناخنها راخشک کنید. تا از آسیب عفونت های قارچی در امان باشید.

برای حفظ رطوبت پوست و ناخن، در زمستان روزانه طولانی تر از ده دقیقه زیر دوش آب گرم نمانید و پس از دوش از کرم بدن و شیر بدن استفاده نمایید.

بعد از پاک کردن لاک قدیمی و زدن لاک جدید چند روز جهت ترمیم ناخن فاصله بگذارید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

لاک ناخن و باید و نبایدها

مزایای استفاده از آلوورا

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

مراقبت از ناخن

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه