راهنمای خانم ها برای مراقبت از پوکی استخوان

1417

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
راهنمای خانم ها برای مراقبت از پوکی استخوان

پوکی استخوان (استئوپروز)  معمولا یکی از بیماریها و اختلالات اسکلتی شایع در زنان است ، که موجب ضعف استخوان ها می شود و با افزایش آن خطر شکستگی ناگهانی استخوانها با کوچکترین ظربه ای وجود دارد. این اختلال به معنای متخلخل شدن استخوان ها و از بین رفتن توده استخوانی است. اغلب بدون درد و نشانه خاصی است. بدترین پوکی استخوان در ناحیه لگن است که متاسفانه شکستگی این استخوان فرد را برای مدتی ناتوان می کند.

خوشبختانه شما می توانید اقداماتی پیشگیرانه جهت جلوگیری از پوکی استخوان انجام دهید این درمان ها می تواند میزان از دست دادن استخوان و عنصر(کلسیم) را کاهش دهد. برای درمان ابتدا باید با تست تراکم استخوان از میزان آن مطلع شوید.

علت دقیق پوکی استخوان برای هر فرد مشخص نیست و متفاوت است . استخوان بافتی متراکم و اسفنج مانند دارد، پوکی میزان حفره های این اسفنج را بزرگ تر و متعدد می کند. تا سن سی سالگی استخوان ها ساخته می شوند (برای همین میباید شما قبل از سی تا سی و پنج سالگی اندوخته مناسبی از کلسیم و ویتامین دی داشته باشید) و پس از آن تجزیه استخوان شروع می شود. هنگامیکه میزان از دست دادن استخوان به حد خاصی میرسد، فرد کم کم دچار پوکی استخوان می شود. در دوران قائدگی و عادات ماهانه بانوان به ندرت  بافت استخوانی از بین میرود ...

علائم این بیماری چیست؟ به این بیماری نوعی " بیماری خاموش" لقب داده اند. اغلب بدون درد است مگر به مهره های کمر آسیب رسانده باشد که با احساس درد در پشت همراه است. (پس تست تراکم استخوان را فراموش نکنید)

ازعوامل موثر در این اختلال می توان به افزایش سن و قومیت و ژنتیک اشاره کرد. تحقیقات نشان می دهد، میزان ابتلای زنان نسبت به مردان 50 درصد بیشتر است و همچنین زنان با قومیت آسیایی و قفقازی به دلیل نوع استخوان بندی و زنان ریز نقش و لاغر نسبت به زنان درشت هیکل ، بیشتر در معرض ابتلا هستند. همچنین اگر سابقه وراثت در خانواده از قبیل پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ دارید حتما پیشگیری نمایید. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

مزایای استفاده از آلوورا

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه