چشم‌های شما دربارۀ شما چه می‌گویند؟

5588

نظر (2)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
چشم‌های شما دربارۀ شما چه می‌گویند؟

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که چشم‌های شما دربارۀ شما چه می‌گویند؟ یک مطالعۀ جدید منتشر شده توسط دانشگاه چارلز در جمهوری چک، درباره رابطه رنگ چشم و میزان قابل اعتماد بودن می‌گوید.

این مطالعه بر این عقیده است که "دختران با چشم‌های قهوه‌ای" قابل اعتماد‌تر از دختران چشم آبی هستند. این مطالعه به ما می‌گوید که شرکت‌کنندگان به صورت خانم‌ها و آقایان نگاه کردند و خواسته شد که فقط با نگاه کردن به شکل چشم‌ها و صورتشان "به اعتماد خود امتیاز دهند". بسیاری احساس کردند که چشم قهوه‌ای‌ها نسبت به چشم آبی‌ها، بیشتر قابل اعتماد هستند، اما رنگ چشم ممکن است عامل تعیین‌کننده‌ای نباشد.

برای مرد‌ها، غالباً به شکل صورت توجه می‌شود: شرکت‌کنندگان گفتند که آنها به مرد‌ها با صورت‌های باریک اعتماد دارند. برای زن‌ها مانند مردها شکل صورت آنها روی نتایج اثر نمی‌گذارد. جالب توجه است، زمانیکه چهرۀ مردها با چشم‌های مختلف در یک مطالعۀ جداگانه، یکسان نشان داده شد، شرکت‌کنندگان بیان کردند که آنها به یک اندازه به مردها اعتماد می‌کنند.

نتیجه‌گیری این بود که ویژگی‌های مربوط به صورت در ارتباط با چشم‌های قهوه‌ای می‌باشد که باعث می‌شود، شخصی قابل‌اعتمادتر به نظر برسد.

همچنان سوال‌ها باقی است: چرا مردها بیشتر براساس شکل صورتشان قضاوت می‌شوند، در حالیکه زن‌ها بیشتر براساس رنگ چشم‌هایشان قضاوت می‌شوند؟ و آن در مورد شکل صورت و رنگ چشم چیست، که باعث می‌شود شخصی به شما اعتماد کند یا اعتماد نکند؟ پاسخ‌ها هنوز در راه‌اند.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

چه خوراکی‌هایی شما را جوان نگاه می‌دارند؟

رنگ موی مناسب شما کدام است؟

هایلایت یا لولایت؟ کدام روی موی شما زیباتر است؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدنظر‌ها  

0 2) مریم رئوف (مدیر بانوی الوند) 772-02-20 00:49
غزال جان مویی که دکلره می شود وقتی تیره می کنید باز هم روشن می شود چون رنگدانه مو از بین رفته است و باید چندین با رنگ تکرار شود تا به رنگ یکدست برسید متشکر و به امید دیدار
پاسخ دادن (Reply)
0 1) غزال 772-02-11 14:37
با سلام. سوالي دارم از حضورتون. موهامو با دکلره روشن کرده و نسکافه اي کردم که الان رنگش رفته و روشن شده و ريشه موهام چهار يانت دراومده و رنگ موهام قهوه اي بيار تيره و تقريبا مشکيه... سفيدم ندارم... ميخوام يکدست تيره بشه و ديگه رنگ نذارم چه مارک و شماره اي رو براي ساقه هاي روشنم پيشنهاد ميکنيد؟ نميخوام دکلره هام خيلي بزنه بيرون و بازم دو رنگ بشه... ممنونم
پاسخ دادن (Reply)

تماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه