11 راهکار برای خوش عکس بودن

8961

نظر (1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
11 راهکار برای خوش عکس بودن

هر چقدر از جذابیت چهره خود مطمئن باشید، اما خوب به نظر رسیدن جلوی دوربین، چیزی فراتر از آن می‌باشد. اینکه لبخند خاص و منحصر به فرد خود را کشف کنید، اینکه دقیقاً چه بپوشید، چگونه ژست بگیرید و فراهم کردن نور مناسب برای عکس، دارای اهمیت می‌باشد. 11 تا از بهترین نکته‌ها و راهنمایی‌ها برای خوب به نظر رسیدن در عکس‌ها را بررسی کنید.

1) فکر کردن به اندیشه‌ها و افکار خوش‌آیند و دلپذیر
این ممکن است کهنه و مبتذل به نظر برسد، اما گاهی اوقات بهترین راه برای داشتن یک حالت خوب این است که در واقع راجع به بعضی چیز‌های دلپذیر و خوش‌آیند فکر کنید: یک خاطرۀ خاص، لحظۀ مورد علاقۀ شما، یا یک کار احساسی شیرین که دوست، همسر و یا کودک شما، برای شما انجام داده است. افکار واقعی از خوشحالی و خوشنودی، به داشتن یک نگاه یا لبخند واقعی منجر می‌شود.

2) بر روی حالات و نمای چهرۀ خود کار کنید
اگر شما لب‌های باریکی دارید، آن‌ها را کمی از هم جدا کنید و به آرامی بدمید تا لب ضخیم‌تری را ایجاد کنید. افراد با صورت گرد، باید از مواجه شدن با دوربین به صورت مستقیم، اجتناب کرده و در عوض کمی سر را به یک سمت بچرخانند. آیا یک چانۀ ضعیف و لاغر و یا یک بینی کشیده و تیز دارید؟ پیشنهاد می‌شود زمانیکه از شما عکس‌برداری می‌شود، برای یک نیمرخ متعادل‌تر، فک خود را به سمت جلو تغییر مکان دهید.

3) لبخند خاص و منحصربه‌فرد خود را پیدا کنید
آیا تا به حال توجه کرده‌اید که بیشتر اشخاص نامدار همیشه با لبخند و ژست مشابه، در زمان‌های مختلف، بر روی فرش قرمز دیده می‌شوند؟ بسیار خوب، دلیلش این است که آن‌ها فهمیده‌اند که چه چیزی برای آن‌ها مؤثر واقع می‌شود. تلفن همراه خود را برداشته و چند عکس از خودتان بگیرید، تا زمانیکه یک لبخند خاص و منحصربه‌فرد از خودتان که باعث خوشحالی و خوشنودی شما شود، پیدا کنید. تمرین کردن، آن لبخند را درست و بی‌عیب می‌کند، درسته؟!

4) ساده نگه داشتن ژست
ژست و حالت خود را با زور نخواهید، آن را آرام و راحت بگذارید. سعی کنید که مانند یک گوزن که در جلوی چراغ ماشین ایستاده، به نظر نیایید. از اینکه راحت می‌ایستید و حتی کمی پشت خود را قوس می‌دهید، اطمینان حاصل کنید.

5) به یاد داشته باشید: نورپردازی مناسب، کلیدِ راهنماست
به عقیدۀ یکی از عکاسان پُرتره، نکتۀ نهایی برای خوب دیده شدن در عکس‌ها، یافتن نور و روشنایی مناسب می‌باشد، که صورت شما را کامل می‌کند. از سایه‌های خشن و زننده که بر روی عیب‌ها و نقص‌ها تأکید دارند و منجر به ایجاد نواحی تاریک متضاد در زیر چشم‌هایتان یا در زیر بینی شما می‌شوند، اجتناب کنید.

6) شما یک پهلو و ضلع بد ندارید
برخلاف تفکر عمومی، یک پهلو و ضلع بد، درواقع وجود ندارد. به گفتۀ یکی از عکاسان مشهور "تمام آن انرژی را با اعتماد به نفس، بر نگاه کردن به دوربین، متمرکز کنید و کمی بدن خود را با یک زاویه، به هر دو طرف بچرخانید". این به نمایان شدن و خودنمایی کردن فیگور خیلی جالب شما کمک خواهد کرد.

7) نیمرخ خود را در حالت نشسته، شکل دهید
اگر شما ژست خود را در حالت نشسته، تنظیم نکنید، فیگور شما ممکن است در پس زمینه، گم شود. بنابراین از راحت و به طرف لبه‌های صندلی نشستن، اطمینان حاصل کنید. این بدن شما را کشیده کرده و مطمئناً دوربین، بهترین نیمرخ شما را می‌گیرد.

8) لباس‌های درست و مناسب بپوشید
پوشیدن لباس‌هایی با رنگ درست و مناسب، می‌تواند به شما کمک کند تا روشن‌تر دیده شوید. پوشیدن لباس‌هایی با رنگ تیره‌تر، بخش‌های میانی، ران‌ها و بازوها را لاغر می‌کند. شما باید از آستین‌های پُفدار اجتناب کنید. انواع آستین‌ها بر ضخیم‌ترین بخش‌های بازوی شما، تأکید می‌کند. راه‌راه‌های افقی نیز می‌توانند باسن، دور کمر و میان تنۀ شما را بسیار پهن‌تر از چیزی که در واقعیت می‌باشند، نشان دهند.

9) دست‌های خود را بر روی مفاصل رانتان قرار دهید
قرار دادن دست‌ها بر روی مفصل ران، همیشه یک دید خوب دارد. این می‌تواند توجه را به دور کمر شما متمرکز کرده، به شما احساس خوش‌اندام‌تر شدن را بدهد و حتی باعث شود که عکس، طبیعی‌تر و سرزنده‌تر به نظر برسد، به جای اینکه دست‌های خود را سفت در کنارتان نگه دارید. وقتی اینگونه ژست می‌گیرید، توصیه می‌شود که دست‌های خود را با قرار دادن انگشت‌ها در بیرون و کف دست‌ها در پشت، موضع‌گیری کنید. این کار به شما فرصت به نمایش گذاشتن هرگونه حلقه، یا بقیه جواهرات را می‌دهد و همچنین خیلی راحت‌تر و طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.

10) بالا بردن دوربین
همیشه دوربین را حداقل تا خط چشم یا کمی بالاتر، بالا ببرید.

11) بدانید که چگونه آرایش کنید (و از چه چیزی اجتناب کنید)
یکی از عکاسان حرفه‌ای می‌گوید "اگر ارباب‌رجوع و مشتریان من قصد آرایش کردن یا کار کردن با یک آرایشگر را داشته باشند، من همیشه به آن‌ها می‌گویم که در ذهن داشته باشند که کرم‌پودرها و کرم‌های پایه یا کانسیلرهای حاوی اس پی اف، نور را منعکس می‌کنند و باید از آن‌ها اجتناب کرد". او می‌گوید "این را با یک فلش ترکیب کنید و شما در نهایت رنگ‌پریده، شسته‌شده و درخشان دیده خواهید شد". درعوض، باز هم یک پایان مات در صورت را ادامه دهید و به یاد داشته باشید که دوربین تمایل به کمی بی‌اهمیت جلوه دادن چیزهایی مانند رنگ لب، رژلب و مخصوصاً آرایش چشم، دارد.          

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

بهترین خوراکی‌ها برای زیبایی

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدنظر‌ها  

0 1) فاطمه--78 773-10-12 13:15
سلام متنتون رو خوندم آموزنده بود
پاسخ دادن (Reply)

تماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه