چگونه بدون احساس درد، کفش پاشنه‌بلند بپوشیم؟

3751

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
چگونه بدون احساس درد، کفش پاشنه‌بلند بپوشیم؟

آیا پاهای شما هم از پوشیدن ساعات طولانی کفش پاشنه بلند، در محل کار درد می‌گیرد؟ روش‌هایی برای رهایی از این درد وجود دارد که هم شما را از شر این دردها راحت می‌کند و هم ظاهر شیک و خانومانه شما را حفظ می‌کند.

بدن انسان به شکلی طراحی شده است که تمامی اعضای بدن در حالت عمودی در تعادل قرار گرفته‌اند. به شکلی که میتوان خط صافی را از مرکز سر تا پاشنه پا رسم کرد. در این حالت عمده وزن سر، شانه‌ها و قسمت فوقانی بدن بر پهلوها و بعد از آن تمامی وزن بدن بر روی استخوان‌های پاشنه پا قرار می‌گیرد.

هنگامی که کفش پاشنه بلند به پا می‌کنید، بخشی از این وزن به استخوان‌های ضعیف‌تر جلوی پاها از جمله انگشتان تحمیل می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که درد در مفاصل انگشتان و قوزک پا آغاز شود. این حالت حتی ممکن است سبب تخریب اعصاب این نواحی شود.

این آسیب هنگامی خطرناک‌تر می‌شود که کفش‌های نوک تیز پوشیده باشید. هر چقدر هم که پاشنه کفش بلندتر باشد، ماهیچه‌های سینه پا بیشتر کشیده می‌شود و در نتیجه این درد تا ماهیچه‌های ساق پا و زانو ادامه پیدا می‌کند.

راه برطرف کردن این دردها و جلوگیری از این خطرات چیست؟

گام اول؛ انجام نرمش‌های ساده

انجام نرمش‌های ساده پا، نخستین گامی است که می‌توانید برای کمک به خودتان بردارید. قوزک پا را به صورت دورانی بچرخانید. انگشتان خود را ماساژ دهید. اگر یوگا تمرین می‌کنید هم که چه بهتر! حرکت‌های مربوط به پاشنه‌های پا را چندبار در روز تکرار کنید.

گام دوم؛ استراحت پاها

راه دیگر ایجاد دوره استراحت پا در ساعات کار است. برای چند ثانیه، کفش‌ها را از پا در بیاورید و تمرین قوزک پا را انجام دهید.

گام سوم؛ دقت در خرید کفش

گام بعدی دقت در خرید کفش پاشنه بلند است. زمان خرید می‌بایست به چهار نکته دقت کنید: تخت کفش، پنجه کفش، قسمت فوقانی و پاشنه کفش.

تخت کفش: تخت کفش نباید زیادی سفت یا برعکس بیش از اندازه نرم باشد.
پنجه کفش: پنجه کفش باید گنجایش هر پنج انگشت را داشته باشد.
قسمت فوقانی: قسمت فوقانی باید قوزک پا را حمایت کند.
پاشنه کفش: پاشنه کفش نباید بیش از اندازه بلند باشد.

در زندگی تمامی زنان، روزی فرا خواهد رسید که راحتی و آرامش جای خود را به زیبایی و مدگرایی می‌دهد، شاید آن روز در زندگی بسیاری از ما به این زودی‌ها فرا نرسد، اما می‌توان با ایجاد تغییرات کوچک و هوشمندانه از سلامت در کنار زیبایی لذت برد.

منبع از مجله اینترنتی دارچین

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

چگونه ناخن‌های خود را سالم نگاه داریم؟

چگونه علائم افزایش سن را به وسیله‌‌ی آرایش پنهان کنیم؟

چگونه یک کانسیلر مناسب انتخاب کنیم؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه