ایده‌هایی برای طراحی اتاق نشیمن (1)

5701

نظر (1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
ایده‌هایی برای طراحی اتاق نشیمن (1)

اگر بتوانید یک اتاق را در خانۀ برای اینکه تمام سلیقه‌تان را در طراحی آن بکار ببرید، انتخاب کنید، اتاق نشیمن در فهرست، جایگاه اول و بالاتر را دارا می‌باشد. اینجا فضایی محبوب می‌باشد که تمام سبک و مدل تزئینات مورد دلخواه شما را در خود جای می‌دهد.

جذابیت رنگ قرمز
راز رنگ قرمز آتشین؟ این رنگ را با اشیایی از رنگ سفید، متعادل کنید. وسایل سفید بروی دیوار با شومینه، گچ‌کاری روی دیوار و میز عسلی سفید، رنگ زنده و جیغ را کنترل می‌کند.

طراحی با رنگ قرمز


بازی طرح‌ها و نقش‌ها
چوب‌بست، ایکات (نوعی تکنیک رنگرزی)، گلدارها! ترفند برای مخلوط کردن طرح‌ها و نقشه‌ها این است که یک زمینۀ رنگ را برگزینید، در اینجا از قرمزها، قهوه‌ای‌ها و آبی‌ها استفاده شده است و از نوارهای بزرگی از رنگ‌های یکدست و یکپارچه (مبل قهوه‌ای، مبل‌های قرمز و کرسی سبز) برای تثبیت فضا، استفاده کنید.

بازی با طرح ها و نقشه ها


روشن و بزرگ
اگر یک مبلمان اسپرت داشته باشید، می‌توانید چیزهای زیادی را در اتاق نشیمنتان، جای دهید، حتی یک ست ناهارخوری را. صندلی‌هایی ناهارخوری پلاستیکی شفاف، یک میز عسلی با بافت باز و یک پنجره‌های سراسری بدون مانع، این اتاق را از احساس خفگی، دور نگه می‌دارد.

اتاقی با طراحی روشن


سفید در سفید
شما می‌توانید یک فضای کاملاً سفید شیک بسازید. برای جلوگیری از اینکه اتاق، مانند یک اتاق بیمارستان به نظر نیاید، بافت‌های مختلف را به نمایش بگذارید. یک روکش مبل و یا اثاثیۀ قلاب‌بافی‌شده، یک کاناپۀ کتان صیقل‌نخورده و ناصاف و یک قالیچه با بافت زبر و خشن، همگی به ظاهر تکرنگ، تندی و سیری را اضافه می‌کنند.

طراحی با رنگ سفید


گوشه‌ای برای مطالعه
در اتاق نشیمن خود، مکانی را برای زمان‌های مطالعه در نظر بگیرید. یک صندلی گرم و نرم و راحت را به طرف پنجره یا در کنار یک قفسۀ کتاب، قرار داده و اطمینان حاصل کنید از اینکه آنجا را به نور کافی برای مطالعۀ آخر شب، مجهز کرده‌اید.

فضایی برای مطالعه


به روز کردن وسایل
در سنت‌ها دستکاری کنید و یک اتاق نشیمن پر شده از طرح‌های دم‌دستی قدیمی را امتحان کنید. یک کاناپۀ چسترفیلد (کاناپه‌ای با دسته‌های بالشتکی و یک پشتی با همان ارتفاع و یک منحنی در بالای آن)، صندلی‌های چوبی بامبو، در رنگ‌های فوق اشباع (آبی اقیانوس، و سبز لیمویی) ایده‌هایی جالب می‌باشند.

به روز کردن وسایل


تدابیری برای بازی
یک میز عسلی فوق‌العاده بزرگ با یک شکل ظریف و مطبوع، چیزی است که میز بازی سنتی را مدرن جلوه می‌دهد. دوستان را به بازی دعوت کنید، لبه‌های میز از اینکه وسایل روی میز (و نوشیدنی‌ها) بر روی زمین سُر بخورند، جلوگیری می‌کند.

وسایل بازی


تغییرات با لوازم جانبی
همانطور که کمد لباستان را با چند تایی از لوازم جانبی جدید در هر فصل تازه می‌کنید، اتاق نشیمن خود را نیز بصورت امروزی دربیاورید. اتاق یک بوم نقاشی برای رنگ‌ها و طرح‌ها می‌باشد. یک رویۀ سبک بادمجانی رنگ برای مبل‌ها، یک بالش با طرح گورخری و یک میز کنارۀ متالیک.

گذاشتن لوازم جانبی


تأکید بر زنگ نقره‌ای
وسایل فلزی سرد، به این اتاق یک فضای جدید و امروزی می‌دهد. یک آینه، پایه‌های میز عسلی، حتی سه‌پایه‌ها و زیرهیزمی‌های شومینۀ طرح‌دار و کنده‌کاری‌شده، همگی با رنگ نقره‌ای شیک و خوش‌نما می‌شوند.

تاکید بر رنگ نقره ای


نوشته بر روی دیوار

برای دکور واقعاً منحصربفرد (و گاهی اوقات غیرعادی و عجیب و غریب)، سایت‌های خرده‌فروشی را امتحان کنید. شما می‌توانید براساس موضوع، نوع، حتی متن شعر، جستجو کنید.

نوشته هایی بر روی دیوار


هنر تعادل
آیا اتاق نشیمن شما، دو وظیفه داشته و به عنوان ورودی جلوی در هم استفاده می‌شود؟ با استفاده از پوشاندن دیوار بوسیلۀ کاغذ دیواری با زمینۀ استقبال و خوش‌آمد گویی، آن دو را از هم جدا کنید. و نکته اینکه مبلمان اتاق نشیمن را با قالی همان منطقه، ست کنید.

تفکیک کردن نقش ها


استفاده از گل در دکور

در اینجا یک ایدۀ خیلی خوب وجود دارد: طرح‌ها و نقش‌های بزرگتر از حد نرمال را توسط محدود کردن آن‌ها در فضاهای روشن و کنترل کنید، (در اینجا یک دسته از گل‌های آبی، یک صندلی و یک آباژور رومی بزرگتر از حد معمول).

قدرت بودن گل در فضا


قرار دادن پشت به هم

یک چیدمان مخصوص محل نشستن را خلق کنید. این کار را به وسیلۀ قرار دادن یک مجموعه از کاناپه‌ها و مبل‌ها در مرکز اتاق به صورت قرار دادن پشت آن‌ها به یکدیگر، انجام دهید. این یک حرکت خیلی خوب و مؤثر برای ایجاد دو گوشه برای گفتگو، می‌باشد.

چیدمان مخصوص برای نشستن


چیدمان رسمی

یک چیدمان طراحی‌شده برای پذیرایی کردن و یک فضا برای گفتگوی دونفره و رودررو. این چیدمان مبلمان بیضی شکل برای اتاق نشیمن رسمی، تمرکز را به سمت داخل حفظ می‌کند.

چیدمان رسمی


چیدمان حجم بزرگ

یک کاناپۀ خیلی بزرگ می‌تواند این معنی را داشته باشد که اتاق را بزرگ جلوه دهد، اما در عین حال می‌تواند فضای یک اتاق را در بر بگیرد. در اینجا ترفند این است که یک قطعۀ بزرگتر از حد طبیعی مبلمان را در برابر یک دیوار قرار دهید و از لوازم جانبی بزرگ و حجیم دیگر (یک چاپ بزرگ، یا یک کرسی سایز بزرگ)، برای تعادل استفاده کنید.

ایجاد فضایی حجیم


یک کابین شیک

یک گوشۀ عزلت روستایی با صندلی‌های راحتی پوشیده شده از یک ایکات ایلیاتی، عالی می‌شود.

گوشه ای برای خلوت کردن


بازی با اشیاء

علاقمندی‌هایتان را در یک اتاق بی‌رنگ با استفاده از چند ایده و نقش کوچک، وارد کنید. طرح‌های برجستۀ این روکش بالش‌ها، ممکن است در یک مقیاس بزرگتر، بسیار خوب باشد، اما در یک فرم ریزه اندام، آنها یک فضای احساسی شیک را به اتاق اضافه می‌کنند.

بازی با بالش ها

منبع از www.realsimple.com

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

بهترین خوراکی‌ها برای زیبایی

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدنظر‌ها  

0 1) مروارید 772-07-21 18:39
سه تا مونده به اخری خیلی خشگلهههههههههههه
پاسخ دادن (Reply)

تماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه