کاربردهای جدید برای اقلام روزمره (1)

6246

نظر (1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
کاربردهای جدید برای اقلام روزمره (1)

اگر شما تعداد کمی نکته و ترفند در آستین خود داشته باشید، زندگی آنقدرها هم پیچیده نخواهد بود. واقعاً شگفت‌انگیز است که بدانید چه کاربردهای متفاوتی برای اقلامی که ما در طول روز از آنها استفاده می‌نماییم (مانند باندهای لاستیکی، برق ناخن، آستر کیک و...)، وجود دارد. برای اینکه زندگی کمی راحت‌تر شود، در اینجا مجموعه‌ای از کاربردهای هوشمندانه‌ برای چیزهایی که احتمالاً در حال حاضر در منزل شما وجود دارد، جمع‌آوری شده است.

1- استفاده از برق ناخن شفاف برای محافظت از پیچ‌ها
برق ناخن می‌تواند مانند چسب نامرئی عمل ‌کند و به کمک آن پیچ‌های شل شده در جایشان باقی می‌مانند.
اما نکته‌ای دیگر: اگر خیلی دیرتان شده و پیچ عینک شما هم گمشده است، یک گل میخ کوچک گوشواره می‌تواند کار پیچ را برای شما انجام دهد، تا زمانی که شما قادر به تعویض پیچ باشید.

ترفندهای خانه داری

2- استفاده از برق ناخن شفاف برای محافظت از دکمه‌ها

تنها مقدار اندکی برق ناخن می‌تواند نخ‌های دکمه را از شکافته شدن حفظ کند. همچنین شما می‌توانید از این ترفند برای پیشگیری یا متوقف نمودن پوسیدگی نخ‌ها در مواقعی که کیت خیاطی دستی ندارید، استفاده نمایید.

ترفندهای خانه داری


3- استفاده از برس آرایشی برای تمیز کردن بین دکمه‌های صفحه کلید

یک برس آرایشی قدیمی در سایز مناسب، بهترین وسیله برای تمیز کردن بین دکمه‌های صفحه کلید شما و پاک نمودن گرد و غبار و ذرات ریز می‌باشد.

ترفندهای خانه داری


4- استفاده از کش پلاستیکی به عنوان نگهدارنده زبانه قفل

ترفند کش پلاستیکی، زبانه قفل در را از باز شدن نگاه می‌دارد و برای درب اتاق کودکان بی‌صدا نگه داشته شود، یا اگر می‌خواهید به دفعات درب را باز و بسته کنید و دستتان برای چرخاندن دستگیره پر است، بسیار مناسب است. ترفندی بسیار کارآمد برای روزهای اسباب کشی!

ترفندهای خانه داری


5- استفاده از کش پلاستیکی به عنوان زداینده رنگ

برای تمیز نگهداشتن لبه‌های قوطی رنگ به منظور راحت بستن و تمیز کردن آن، یک کش پلاستیکی به دور قوطی رنگ بکشید و از آن برای زدودن رنگ از فرچه‌ی رنگ استفاده نمایید.

ترفندهای خانه داری


6- استفاده از دکمه به عنوان نگهدارنده گوشواره

یک جفت گوشواره را با استفاده از دکمه کنار هم نگهدارید! این ترفند نه تنها برای مسافرت مفید است، بلکه اگر شما یک کلکسیون بزرگ گوشواره داشته باشید، این روش پیدا کردن آنها را در جعبه جواهراتتان آسانتر می‌نماید.

ترفندهای خانه داری


7- استفاده از فوم برای ایستاده نگه داشتن بوت

برای عمود نگه داشتن بوت‌ها که بهترین حالت به نظر می‌رسد، از فوم استفاده نمایید. آنها سایز بسیار مناسب و وزن سبکی داشته و بسیار ارزان‌تر از نگهدارنده بوت هستند.

ترفندهای خانه داری


8- استفاده از پاک‌کننده‌ی شیشه برای جلوگیری از سر خوردن لباس‌ها

شما می‌توانید از لیز خوردن لباس‌ها بوسیله‌ی بستن تمیز کننده لوله در انتهای آویز جلوگیری نمایید. همچنین می‌توانید که این کار را بوسیله‌ی بستن یک کش پهن در انتهای هر دو طرف آویز انجام می‌دهند.

 ترفندهای خانه داری


9- استفاده از کلیپس کاغذ به عنوان کلیپس نگهدارنده پول

از یک کلیپس کاغذ برای نگهداشتن پول‌های کاغذی خود استفاده نمایید، سپس کلیدهای خود را به آن متصل نمایید تا به عنوان حلقه کلید نیز از آن استفاده نموده و کاربرد آن را دو برابر نمایید.

ترفندهای خانه داری


10- استفاده از جعبه لامپ برای حفاظت از عکس‌ها

از عکس‌ها و اسناد خود در مقابل تا شدن به هنگام پست کردن، به وسیله بسته‌بندی آنها با جعبه لامپ جلوگیری نمایید. به سادگی با حذف مقوای داخلی، جعبه از محل تاخوردگی خم می‌شود.

ترفندهای خانه داری


11- برچسب گذاری کابل‌ها

با وجود انواع مختلف کابل‌هایی که این روزها به رابط برق متصل می‌شوند، تشخیص اینکه کدام کابل به کدام دستگاه متصل می‌شود می‌تواند کاملاً گیج کننده باشد. با برچسب گذاری کابل‌ها به کاهش این سردرگمی کمک نمایید.

ترفندهای خانه داری


12- استفاده از لفاف کیک به عنوان قطره گیر

می‌دانید که چکه‎های ساده یک بستنی چوبی چه افتضاحی می‌تواند به بار آورد. برای جلوگیری از آن، با فشار بوسیله انتهای چوب بستی، سوراخی در ته لفاف کیک ایجاد نمایید و آن را روی چوب بستنی بالا بیاورید و نگرانی کمتری در مورد پاک کردن قطره‌ها از روی وسایل، کف و لباس‌ها داشته باشید.

ترفندهای خانه داری


13- استفاده از لفاف کیک به عنوان درپوش شیشه‌ها

یک روش جذاب و سریع برای تزئین شیشه‌ها! لفاف‌ها را به صورت برعکس شیشه قرار دهید و بوسیله‌ی یک ربان زیبا شیشه‌ها را به هدیه‌های شگفت‌انگیز تبدیل کنید.

ترفندهای خانه داری


14- استفاده از درپوش دوش برای پوشاندن کفش

از درپوش دوش برای پوشاندن کف کفش‌ها قبل از بسته‌بندی آنها در چمدان، استفاده نمایید و از این طریق از کثیف و چرک شدن سایر وسایل موجود در چمدان جلویری نمایید.

ترفندهای خانه داری


15- استفاده از نوار به عنوان صاف کننده پیمانه

یک نوار چسب در قسمت بالایی ظروف حاوی مواد قرار دهید تا به آسانی پیمانه‌هایی با سطح کامل داشته باشید. این روش به شما اجازه می‌دهد که با یک دست مواد را پیمانه کنید، همچنین نوار به اندازه کافی نازک بوده و بدون برداشتن آن درب ظرف بسته می‌شود و می‌توانید برای مصارف آینده، نوار را درجایش باقی بگذارید.

ترفندهای خانه داری

16- استفاده از قلاب دوش برای نظم دادن به کمد

از قلاب‌های دستی دوش برای آویزان نمودن کیف‌ها، شال و روسری‌ها، کلاه‌ها، کروات و کمربندها یا هر چیز دیگری که در کمد شما وجود دارد استفاده نمایید.

ترفندهای خانه داری


17- استفاده از ورق‌های خشک کننده برای نظافت قرنیزها

چرا؟ به این دلیل که نه تنها این ورق‌ها در منزل شما، رایحه‌ای شگفت‌انگیز از خود به جای می‌گذارند، بلکه نرم‌کننده پارچه، به عنوان دافع گرد و غبار عمل نموده و این برای شما به معنای تمیز کردن کمتر می‌باشد.

ترفندهای خانه داری


18- استفاده از ورق‌های خشک کننده برای نظافت لکه‌های صابون

کف صابون و لکه‌های آب! اینها سخت‌ترین و خسته کننده‌ترین قسمت تمیز کردن هر حمامی هستند.  دقیقاً مشخص نیست که چه چیزی در ورق‌های خشک‌کن وجود دارد که کمک می‌کند از شر این دو چیز آزاردهنده خلاص شویم، اما به نظر می‌رسد که این ترفند واقعاً به به کار می‌آید! و یک پاداش اضافی: این ورق‌ها رایحه‌ای بسیار بهتر از لکه‌برهای افتضاح صابون دارند.

ترفندهای خانه داری


19- استفاده از جعبه دستمال کاغذی برای نگهداری کیسه‎های پلاستیکی

زمانی که دستمال کاغذی‌های شما تمام شد، از جعبه‎‌های زیبای آنها برای نگهداشتن کیسه‌های پلاستیکی استفاده نمایید. با این کار از پراکنده شدن کیسه‌ها جلوگیری می‌نمایید.

ترفندهای خانه داری


20- استفاده از صاف‌کننده‌ی مو به عنوان اتوی لباس

اتوها در بسیاری از مواقع مفید هستند، اما در مورد لبه‌های کوچک لباس‌ها، حلقه‌ی پیراهن‌ها و یا بین دکمه‌ها چطور؟! در این موارد، استفاده از صاف‌کننده مو به دلیل تناسب با فضاهای کوچک، بسیار ساده‌تر است. همچنین می‌توانید از صاف‌کننده‌ی مو برای اتو کردن ربان‌های چروک شده و کمربندهای پارچه‌ای استفاده نمایید.

ترفندهای خانه داری

منیع از www.listotic.com

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

بهترین خوراکی‌ها برای زیبایی

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدنظر‌ها  

0 1) mehdi 773-06-11 20:07
عالی بود. بهترین سایتی بود که تا حالا دیده بودم
پاسخ دادن (Reply)

تماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه