33 روش هوشمندانه برای تعمیر لباس‌ها (1)

31919

نظر (4)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
33 روش هوشمندانه برای تعمیر لباس‌ها (1)

معمولاً، وقتی زمان کارهایی می‌رسد که شامل دوخت‌ و‌ دوز و خیاطی است، از آن دوری می‌کنیم. اما راه‌های مختلفی برای استفاده کردن از لباس‌ها وجود دارد که واقعاً جذاب و سرگرم کننده می‌باشد. بیشتر این‌ راهکارها بسیار آسان می‌باشند.

بسیاری از این کارها حتی نیاز به نخ یا سوزن هم ندارند، فقط چند تایی چین، گره و برش خلاقانه، لازم است. با دانستن این ترفندها مشتاق می‌شوید که سر گنجۀ لباس‌هایتان بروید و ببینید از برخی چیزهای قدیمی‌ چه چیزی می‌توانید بسازید.

1. تبدیل پیراهن به دامن

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
اینکار بسیار آسان است! شما می‌توانید این بالاپوش‌های زمستانی آستین بلند را در طول تابستان به عنوان یک دامن زیبا استفاده کنید. این ایده واقعاً، خوب و مناسب می‌باشد.

2. اضافه کردن تور به قسمت‌های بریده شده

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
این پروژۀ آسان دوخت‎و‌دوز، یک حس زنانه و منحصربه‌فرد برای شلوارک‌های جین می‌باشد. شما می‌توانید شلوارک‌ها را کمی تغییر دهید، تا در صورت نیاز آن‌ها را در منطقۀ ران، بزرگتر کنید.

3. اضافه کردن آستین‌های توری به یک تاپ بی‌آستین

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
با کمی تور تروتمیز و نخ و سوزن دم‌دستی‌تان، شما می‌توانید یک تاپ بند نازک را به یک بالاپوش توری شیک و زیبا تبدیل کنید. هیچ چرخ خیاطی‌ای نیاز نیست!

4. پیش‌بند پیراهن مردانه

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
آیادوست‌داشتنی نیست؟! عاشق این پیش‌بند ساخته شده از پیراهن مردانه می‌شوید. این راحت‌تر از آنچه که به نظر می‌رسد، می‌باشد. برای تمامی آقایان که درحال‌حاضر، یکی یا بیشتر از یکی از پیراهن‌های یقه‌دار آستین بلند خود را گم کرده‌اند، متأسفیم. ولی مطمئناً برای چیز خوبی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و استفادۀ خوبی از آنها شده است!

5. وصلۀ آرنج

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
اینکار با چند روش درست می‌شود، اما یک وصلۀ آرنج قلبی شکل احتمالاً موردعلاقۀ همه می‌باشد. شما می‌توانید این را تقریباً با هر نوع چارچه، حتی تور انجام دهید! مطمئناً صفات ممتازی را به ژاکت یا پلوور که درغیراینصورت کسل‌کننده می‌باشد، اضافه می‌کند.

6. تبدیل شال گردن (روسری) به رِیسِربَک

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
رِیسِربَک: (لباسی با شکل تی در پشت که اجازه می‌دهد تا در ورزش به راحتی حرکت کنید.)
هیچ دوخت‌و‌دوزی در کار نیست! تنها با چند تا گره هوشمندانه شما می‌توانید هر شال (روسری) بزرگ را به جلیقه و لباس رِیسِر‌بَک کوچک زیبا تبدیل کنید. این می‌تواند بر روی یک تاپ ساده برای اضافه کردن کمی پوشش، زیبا باشد.

7. جلیقۀ با پارچه

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
قسمت پشت این لباس به اندازۀ قسمت جلوی آن، دوست داشتنی است! این چیزی است که اغلب بر روی یک تاپ در تابستان استفاده می‌شود.این کار پوشش مناسبی را تأمین می‌کند، درحالیکه هنوز بازوان شما خودنمایی می‌کنند. شما می‌توانید از تی‌شرت چاپدار برای ایجاد چیزی که منحصربه‌فرد باشد، استفاده کنید.

8. تاپ بدون دوختن

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
ساده‌تر از این نمی‌تواند باشد! شما می‌توانید این را بر روی سینه‌بند ورزشی خود در باشگاه، بر روی لباس شنا در ساحل، یا آن را بروی تاپ چسبان برای پوشاک روزمره، بپوشید و آن را هرطور که دوست دارید با برش‌ زدن‌های کوچک یا بزرگ، تا جایی که راحت باشید، سفارشی درست کنید. همینطور بروید سراغ طول آن. شما حتی می‌توانید از مرحلۀ سه برای یک تاپ بلندتر، بپرید.

9. وصله کردن تور به جین

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
آیا یک شکاف، چاک یا پارگی در شلوار جین شما وجود دارد؟ آن را با یک تور، وصله و تعمیر کنید! یا برای رسیدن به آن، از قیچی برای ایجاد یک شکاف افقی، استفاده کنید. این کار دوخت‌و‌دوز بسیار کمی نیاز دارد و به جای استفاده از یک چرخ خیاطی، شما حتی می‌توانید یک الگوی دوخت را با دست ایجاد کنید، که آن واقعاً با تور، خوب و عالی به نظر می‌رسد.

10. تبدیل شلوار جین بوت‌کات به شلوار جین تنگ

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی

شلوار جین بوت‌کات: (شلوارجین یا جنسی دیگر کمی گشاد در زیر زانو، برای اینکه به راحتی بتوان از آن بر روی چکمه استفاده کرد)
این یکی نیاز به چرخ خیاطی و کمی مهارت دارد، اما ممکن است فقط آن جین بوت‌کات را که شما هرگز نمی‌پوشید، تبدیل به شلوار جدید موردعلاقۀ شما بکند. احتمالاً یک پشته از جین‌های بوت‌کات مانند این را در گنجۀ لباس‌هایتان دارید، که می‌توانید برای این کار از آنها استفاده کنید! استفاده از زیپ نیز یک ریزه‌کاری و شیوۀ کار خوب می‌باشد.

11. استفاده از تور داخل لباس

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
شما می‌توانید تقریباً هر پیراهنی را با این روش، به صورت امروزی دربیاورید! و هیچ دوخت‌و‌دوزی برای این نیاز نیست. شما می‌توانید قسمت برش را به هر شکلی دربیاورید (به یک ستاره و یا قلب فکر کنید) و سپس از نوار سجاف برای حفظ کردن تور در داخل پیراهن خود، استفاده کنید.

12. پوششی برای لباس شنا از یک تی‌شرت

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
این بسیار کم هزینه است و شما می‌توانید به‌ طور کامل آن را سفارشی درست کنید! شما غالباً برش‌های زیادی را انجام می‌دهید و سپس تنها یک دوخت دستی کوچک برای متصل کردن پشت آن به هم انجام می‌دهید.

13. استفاده از پارچۀ کتانی راه‌راه و زبر

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
سخت است باور کردن اینکه این همان پیراهن است! درحال‌حاضر، چون آستین‌ها به شانه‌ها، سجاف شده‌اند، هیچ دوخت‌و‌دوزی نیاز نیست و اثر سایه‌روشن، فقط با سفیدکنندۀ قدیمی ساده، ایجاد می‌شود! شاید به این فکر کنید که حتی از یک فروشگاه ارزان، خرید کنید.

14. ساخت پیراهن بلند از تی‌شرت

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
آیا شما هم سوراخ‌های کوچک و ریز را در قسمت پایین همۀ تی‌شرت‌ها و تاپ‌هایتان دارید؟ من فکر می‌کنم که این از مالیده شدن به دکمۀ شلوارجین یا چیز دیگری است. اما این پروژه برای تمام این تی‌شرت‌ها که به خاطر مشکل وجود این سوراخ‌ها، دیگر قابل پوشیدن نیستند، قایل استفاده می‌باشد و قسمت دامن می‌تواند از پیراهن‌های مردانۀ سایز بزرگ، درست شود.

15. برش دادن پشت لباس

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی

این می‌تواند یک روش سرگرم‌کننده و آسان برای دست‌کاری کردن یکی از تی‌شرت‌های شما باشد! آن را بر روی تاپ ساده بپوشید، یا حتی به عنوان پوشش لباس شنا از آن استفاده کنید. هیچ سجاف کردنی نیاز نیست، تنها یک سوزن و نخ برای ایجاد کمان‌ها برای هر بخش بریده‌شده، مورد نیاز است.

16. اضافه کردن یک زیپ

تعمیر و استفاده از لباس های قدیمی
این نه تنها تقریباً به هر تاپی هویت می‌دهد، بلکه می‌تواند کاربردی هم باشد. به‌ویژه برای یک پیراهن تنگ که پوشیدن و درآوردنش سخت می‌باشد. ایدۀ قرار دادن یک زیپ در پشت خط گردن دوست داشتنی می‌باشد.

منبع از www.listotic.com

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

بهترین خوراکی‌ها برای زیبایی

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدنظر‌ها  

0 4) پری 773-11-29 04:49
عاااااالی بود
پاسخ دادن (Reply)
0 3) زهرا 773-07-03 16:04
خيلي مفيد بود تشكر
پاسخ دادن (Reply)
0 2) شیوا از میانه 773-03-28 16:29
جالب بودن ولی حیف ک تعداد ایده هاش کم بود
پاسخ دادن (Reply)
0 1) رویا 773-01-19 00:22
سلام بالا ذکر کردین 33 روش ولی 16 تا اینجا هست؟
پاسخ دادن (Reply)

تماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه