چطور لباس‌ و کفش‌هایمان را هماهنگ کنیم

5501

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
چطور لباس‌ و کفش‌هایمان را هماهنگ کنیم

همه ما می‌دانیم سندل معمولاً برای موقعیت‌ها و شرایط غیر رسمی مناسب است. یک جفت کفش نامناسب، زیبایی لباس را خراب می‌کند، در حالیکه یک جفت کفش مناسب می‌تواند جذابیت ظاهر شما را کامل کند.

انتخاب یک جفت کفش درست ارتباط مستقیمی به سبک لباس،‌ رنگ و مناسبتی که می‌خواهید آن لباس را بپوشید دارد. شما مجبور نیستید استایل شخصیتان را به منظور هماهنگ کردن لباس‌ها و کفش خوب رها کنید.

1- مناسبت را بررسی کنید و آیا مناسبت به لباس‌های رسمی، غیر رسمی، اداری نیاز دارد.
برای مثال مراسم عروسی، دادگاه، مراسم تشیع جنازه یا مراسم رقص، لباس رسمی نیاز دارد. یک موقعیتِ مربوط به کار نیاز به لباس اداری دارد. یک رویداد غیر کاری، مربوط به دوستان یا خانوادگی به لباس غیررسمی نیازدارد.

2-لباسی که کاملاً رسمی، اداری یا غیر رسمی است انتخاب کنید.
برای مثال،برای یک موقعیت رسمی برای خانم‌ها پیراهن، برای آقایان کت و شلوار مناسب است. برای موقعیت غیر رسمی جین، شلوار کوتاه، پارچه ارتشی برای خانم‌ها و آقایان مناسب است. پیراهن آفتابی راحتی و دامن نیز برای خانم‌ها قابل قبول است.

3- کفشی که با سبک و سیاق موقعیت‌ها هماهنگ باشد بپوشید.
برای موقعیت‌های رسمی، کفش‌های سبک زنانه یا کفش‌های پاشنه بلند برای خانم‌ها و کفش اسپرت برای آقایان مناسب است. برای موقعیت‌های اداری سبک مشابه بکار می‌رود. به غیر از کفش جلو بسته که همیشه برای خانم‌ها کامل است، برای موقعیت‌های غیر رسمی، کفش‌های راحتی مثل کفش‌های روشن تنیس یا کتانی، بوت‌های رو فرشی یا سندل خوب هستند.

4- رنگی مناسب برای کفشی که قبلاً تعیین نموده اید، انتخاب کنید.
مشکی انتخابی مطمئنی برای موقعیت‌های اداری و رسمی است. اگر یک خانم، لباس سفید یا رنگی پوشیده است، کفش‌های سفید یا سفید مایل به خاکستری بهترین انتخاب هستند؛ با لباس قهوه‌ای، کفش قهوه‌ای بهترین اتنخاب است. کفش مشکی یا قهوه‌ای با آبی تیره خوب بنظر می‌رسند. برای آقایان، سعی کنید کفش‌تان رابا کمربندتان هماهنگ کنید. کفش مشکی را با کمربند مشکی، کفش قهوه‌ای را با کمربند قهوه‌ای بپوشید.

5-کفش‌های متالیک یا کفش‌های با الگوی تزیینی یا فریبنده را برای موقعیت‌های رسمی یا غیر رسمی بپوشید.
اگر دوست دارید کفشی که استایل شخصیتان را نشان می‌دهد بپوشید، از قبیل کفش‌هایی که ظاهر متمایزتری نسبت به لباستان دارند می‌توانید کفش‌هایی که دقیقاً با لباستان هماهنگ است بپوشید. برای مثال کفش قرمز سبک زنانه با پیراهن قرمز یا کتانی سبز با پیراهن مردانه سبز.

6-لباستان را با کفشی که انتخاب کرده‌اید بپوشید.
جلوی یک آینه قدی بایستید. کفش‌تان باید مکمل لباستان باشد یا سبکی که یک هارمونی با ظاهرتان ایجاد کند. کفش‌تان نباید خیلی از ظاهر کلی‌تان دور باشد.

منبع از www.ehow.com

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

لاک ناخن و باید و نبایدها

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

چه خوراکی‌هایی شما را جوان نگاه می‌دارند؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه