13 اشتباهی که شما را کوتاه نشان می‌دهد!

3124

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
13 اشتباهی که شما را کوتاه نشان می‌دهد!

این روزها همه به‌دنبال داشتن قدی بلند‌تر هستند و برای رسیدن به این آرزو گاهی حتی به جراحی‌های دشواری مثل جراحی افزایش طول قد، روی می‌آورند؛ ولی بلند‌تر به‌نظر آمدن، این‌قدر‌ها هم دشوار نیست و نیاز به این همه دردسر ندارد!

با راهکارهایی ساده ولی زیرکانه می‌توانید قدبلند‌تر به‌نظر برسید. اگر این شگرد‌ها را نمی‌دانید، به شما این نکات ریز و ظریف را یاد می‌دهیم تا اندامی عالی داشته باشید.

1. لباس‌های یک رنگ بپوشید
ساده‌ترین راه برای اینکه قدبلند‌تر به‌نظر بیایید، این است که وقتی می‌خواهید لباس بپوشید، لباس‌هایی بپوشید که یکرنگ باشند. مثلاً کت و دامن یا حتی مانتو و روسریتان را یکرنگ انتخاب کنید. اگر از این سر تا پا یکرنگ بودن خوش‌تان نمی‌آید، می‌توانید رنگ‌هایی انتخاب کنید که در یک خانواده هستند، مثلاً طیف رنگ خاکستری یا طیف رنگ آبی و سرمه‌ای را برای هر یک از لباس‌هایی که پوشیده‌اید، انتخاب کنید. اگر شکست رنگی واضح و تند در سرتا پای شما وجود نداشته باشد، بلندتر به‌نظر می‌رسید.

2. لباس‌های گشاد نپوشید
اگر از کوتاهی قدتان نگرانید، باید به شما بگوییم سراغ شلوار‌های گشاد نروید. کلاً برای اینکه قدبلند‌تر به‌نظر برسید، باید لباس‌ها و به‌خصوص شلوارهای گشاد را کنار بگذارید. در عوض لباس‌هایی که به‌خوبی جفت‌وجور بدن‌تان هستند، شما را کشیده‌تر نشان می‌دهند.

3. این شلوار‌ها را بپوشید
شلوار‌های پاچه گشاد و بلند باعث می‌شوند ‌بلند‌تر به‌نظر برسید. راه‌های باریک روی پارچه، چین یا خط اتوی جلوی شلوار در بلند‌تر نشان دادن شما معجزه می‌کند. در‌ عوض باید از پوشیدن شلوار‌های برمودا خودداری کنید.

4. از خطوط عمودی استفاده کنید
فراموش نکنید رمز دیگر قدبلند‌تر به‌نظر آمدن این است که از اجزا و نقش‌های عمودی در لباس‌هایتان استفاده کنید. مثلاً برای کلاس ورزش، شلوار‌های گرمکنی انتخاب کنید که روی بغل پاهای شما خطوط عمودی داشته باشند. اگر رنگ شلوارتان را تیره و در مایه سرمه‌ای و مشکی با دو خط عمودی سفید در دو طرف پاها انتخاب کنید، پاهایتان بلند‌تر به‌نظر می‌رسند. حتی می‌توانید در لباس‌هایتان از پارچه‌هایی با نقش‌های برجسته استفاده کنید یا از خیاط بخواهید لباس یا مانتویتان را طوری بدوزد که ساسون‌های عمودی داشته باشد.

5. از ‌زیور‌آلات استفاده کنید
دست خانم‌ها برای قد بلند‌تر جلوه دادن خودشان حسابی باز است. یک راهش این است که ‌سراغ زیورآلات بلند و دراز بروند. ما به شما استفاده از گردنبند‌های بلند و گوشواره‌های آویز بلند را توصیه می‌کنیم.

6. این دامن‌ها را بپوشید
برای اینکه قد‌بلند‌تر به نظر برسید باید دامن‌هایی را انتخاب کنید که قد آنها بلند‌تر از عرض و پهنای آنها باشد. بر این اساس دامن‌های پفی را کنار بگذارید و دامن‌های ماکسی را بیشتر بپوشید؛ ولی دامن‌های تا زانو برای خانم‌های قد‌بلند بهترین هستند.

7. به جنس پارچه لباس‌تان دقت کنید
برای قد بلند به نظر آمدن باید از پوشیدن لباس‌هایی با طرح‌های برجسته و پارچه‌های زمخت خودداری کنید. در‌ عوض پارچه‌های تیره‌رنگ و نازک و نرم را انتخاب کنید. پارچه‌هایی با نقش و نگار شلوغ هم، اصلا‌ً مناسب شما نیستند.

8. کفش پاشنه‌بلند بپوشید
اگر دوست دارید همه شیفته‌ی قدبلند شما شوند، به‌هرحال باید کمی به خودتان هم زحمت بدهید. یکی از این زحمت‌هایی که باید به خودتان بدهید، این است که کفش پاشنه‌بلند بپوشید؛ ولی برای اینکه بتوانید ساعات بیشتری با این کفش راه بروید باید کفش‌هایی را انتخاب کنید که سطح اتکای بزرگ‌تری داشته باشند مثلاً پاشنه‌های نوک تیز را کنار بگذارید و سراغ کفش‌های پاشنه مربعی و پهن بروید.

9. کمربندتان، نصف‌تان نکند
برای اینکه کشیده‌تر به‌نظر برسید، باید به کمربند یا حتی شلوار و بلوزی که می‌پوشید دقت کنید. نباید کمربند شما به گونه‌ای باشد که بدن‌تان را به دو بخش با رنگ‌های متفاوت تقسیم کند. مثلاً هنگامی که سر تا پا مشکی یا سرمه‌ای پوشیده‌اید، نباید یک کمربند سفید روی آن ببندید که بدن شما را به دو بخش کوچک‌تر تقسیم کند؛ بهتر است کمربندی تیره در‌ همان مایه رنگی لباس‌تان ببندید تا چشم را ناگهان میخکوب نکند.

10. شلوار پاکتی نپوشید
توصیه ما این است شلوارهایی که پاچه آنها‌ پاکتی است را کنار بگذارید. این شلوار‌ها شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهند. به‌جای آن سراغ خرید شلواری‌هایی بروید که روی پای شما بایستند و به‌اندازه کافی بلند باشند. آستین کت شما هم، باید به اندازه‌ای بلند باشد که تا نیمه انگشت شست شما را بپوشاند.

11. بلوز یقه هفت بپوشید
سراغ پیراهن‌ها و بلوز‌های یقه هفت بروید. این پیراهن‌ها گردن شما را کشیده‌تر نشان می‌دهند و باعث می‌شوند ‌‌بلند‌تر به نظر برسید.

12. رنگ‌های تیره بپوشید
بهتر است لباس‌هایی با رنگ تیره را انتخاب کنید. رنگ‌های روشن، باعث می‌شوند ‌عیب‌های بدن شما بیشتر نشان داده شوند. پس ‌سراغ لباس‌هایی با رنگ تیره مثل مشکی، خاکستری و سرمه‌ای بروید تا بعضی از عیب‌های بدن شما را بپوشانند و لاغر‌تر به نظر برسید.

13. کمربند‌های پهن و کلفت را کنار بگذارید
اگر‌ قد کوتاهی دارید، باید کمربند‌های پهن و کلفت را کنار بگذارید چون این کمربند‌ها شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهند. به‌جای آن، باید سراغ کمربند‌های باریک‌تر و همرنگ با لباس‌های دیگر‌تان بروید. اگر می‌توانید حتی از کمر‌بند استفاده نکنید چون کلا‌ً برای قد‌بلند‌تر به‌نظر آمدن، باید همه خطوط افقی را از لباستان حذف کنید.

منبع از مجله ایده‌آل

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

چه خوراکی‌هایی شما را جوان نگاه می‌دارند؟

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه