نکاتی مهم در مورد خرید کاناپه

3562

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
نکاتی مهم در مورد خرید کاناپه

یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌هایی که شما می‌توانید در اسباب و اثاثیه منزل انجام دهید، خرید کاناپه می‌باشد. کاناپه‌ها پر هزینه می‌باشند و فضای زیادی را اشغال می‌کنند. آن‌ها جاهایی هستند که شما و خانواده‌تان زمان زیادی را بر روی آن صرف می‌کنید. بنابراین قبل از اینکه بیرون رفته و یک کاناپه بخرید، بایدها و نبایدها را در مورد کاناپه بررسی کنید، تا مطمئن شوید که بهترین کاناپه را انتخاب می‌کنید.

1- فکر کنید که چگونه از کاناپه استفاده خواهید کرد! آیا از آن برای تماشای تلویزیون استفاده می‌کنید یا برای خواندن کتاب و یا پذیرایی رسمی؟ اگر قصد دارید تا پاهایتان را بالا قرار داده و تلویزیون تماشا کنید و یا اینکه اگر می‌خواهید تا مهمانانتان در پشتی‌ها و کوسن‌ها فرو رفته و قادر نباشند زمانیکه شما پذیرایی می‌کنید، از جایشان بلند شوند، هیچ دلیلی برای گرفتن یک کاناپۀ سفت و محکم، رسمی و تشریفاتی وجود ندارد.

2- بهترین کیفیتی که استطاعتش را دارید، بخرید. کاناپه یک سرمایه‌گذاری بزرگ می‌باشد و مطمئناً شما می‌خواهید که آن بادوام باشد. به یاد داشته باشید که یک کاناپه با کیفیت متوسط باید حداقل 10 سال عمر کند، در حالیکه یک کاناپۀ لوکس و گران باید تا 25 سال عمر کند.

3- نباید فراموش کنید که قبل از خرید کاناپه، دست‌هایتان را به پشتی آن بکشید. یک پشتی گودافتاده نشان‌دهندۀ یک ساخت ضعیف می‌باشد. کاناپه باید با لایه‌ی نرم و بالشتکی، پوشیده شده باشد.

4- قبل از خرید، آن را امتحان کنید. هنگامیکه شما برای خرید کاناپه در فروشگاه هستید، بر روی آن بنشینید، دراز بکشید و پاهایتان را بالا بگذارید. اگر قصد دارید که این کارها را در خانه انجام دهید، باید اول آن‌ها را در فروشگاه امتحان کنید.

5- اندازه‌گیری را فراموش نکنید. مطمئن شوید که عرض، گودی و ارتفاع، ارتفاع جای نشستن و ارتفاع دستۀ آن را یادداشت کرده‌اید. شما نیاز دارید بدانید که آیا آن کاناپه از درگاه در رد شده، در گوشه‌ها جا گرفته و در صورت لزوم از پله‌ها بالا برده می‌شود.

6- آن را با یک پارچه‌ی مناسب، بپوشانید. اگر شما بچه و حیوانات خانگی دارید، باید به دنبال چیزی خواهید باشید که به راحتی تمیز شود و بتواند گردوخاک و کثیفی را پنهان کرده و نشان ندهد.

7- قبل از انتخاب، با سبک‌های کاناپه آشنا شوید. آیا کاناپۀ دسته بلند، دسته متوسط، دسته کوتاه یا بدون دسته و تاشو می‌خواهید؟ آیا شما کاناپۀ منحنی و گرد می‌خواهید یا ساده؟ آیا شما یک پشتی بلند برای جای نشستن می‌خواهید یا چند تا پشتی؟ قبل از خریدن کاناپه، درمورد تمام این‌ موارد فکر کنید.

منبع از interiordec.about.com

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

نکاتی در مورد چگونگی آرایش خوب

در نظرسنجی شرکت کنید، جایزه بگیرید!

مشاوره در انتخاب رنگ مو

سوال‌های متداول در رابطه با درمان ریزش مو

نکات قابل توجه در مورد لاک ناخن

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه