نکاتی که قبل از خرید پرده باید بدانید

3174

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
نکاتی که قبل از خرید پرده باید بدانید

پوشاندن و آراستن پنجره‌ها با پرده‌های بلند، یک راه عالی و مناسب برای اضافه کردن جذابیت، زیبایی و هویت به یک اتاق می‌باشد، اما قبل از اینکه شما برای خرید پرده به فروشگاه بروید، این بایدها و نبایدها را در مورد پرده، بررسی کنید.

1- با حوصله و دقت در مورد اینکه از چه رنگ، طرح، نقش و مدلی می‌خواهید استفاده کنید، فکر کنید. پرده‌ها مقدار زیادی از فضای بصری را می‌گیرند و تاثیر زیادی بر روی ظاهر اتاق شما دارند.

2- در مورد سایز، مضایقه نکنید. آن‌ها باید همیشه حداقل دو برابر عرض پنجره باشد، حتی اگر آن‌ها بیشتر وقت‌ها، کشیده شده باشند. برای یک ظاهر شیک، ظریف و باشکوه، آن‌ها می‌توانند تا روی زمین باشند و برای یک ظاهر ساده‌تر و تمیزتر، آن‌ها می‌توانند بر کف زمین مماس شوند، اما نباید به‌ هیچ‌وجه از سطح زمین بالاتر باشند. زمانیکه پرده‌ها خیلی کوتاه باشند، ناقص به نظر می‌رسند. اگر شما پرده‌های آماده از فروشگاه می‌خرید، بهتر است که آن‌ها را خیلی بلند بخرید و سپس آن‌ها را کوتاه کرده و لبه‌هایشان را تو بگذارید.

3- اگر می‌خواهید درجه حرارت اتاق و نیز نوری را که از آن رد می‌شود، کنترل کنید، از آستری برای پرده استفاده نمایید. یک آستری نخی، پارچه را کمی محافظت می‌کند، درحالیکه اجازه می‌دهد تا مقداری نور از طریق آن وارد شود. یک آستری کمک می‌کند تا خانه‌ی خود را در زمستان، گرم‌تر و در تابستان، خنک‌تر نگه دارید. یک آستری تاریک‌کننده، برای اتاق‌ خواب ایده‌آل می‌باشد، زیرا اجازه نمی‌دهد که هیچ نوری رد شود.

4- تجهیزات را فراموش نکنید. میل‌پرده و زینت سر آن‌ها، باید به پارچه‌ی پرده بیایند. پرده‌های سنگین‌تر مانند مخمل‌ها، باید بر روی میله‌های زینتی و بزرگ قرار بگیرند، درحالیکه ابریشم‌های سبک و پارچه‎های ظریف می‌توانند بر روی میله‌های سبک وزن، شیک‌تر و ظریف‌تر قرار بگیرند. آن‌ها همچنین باید به بقیه‌ی اتاق هم بیایند. بنابراین بهتر است که با یک چیزی در اتاق، ست شوند.

5- باید در نظر بگیرید که چه پارچه‌ای، بهترین انتخاب می‌باشد. پارچه‌ی نخی متنوع بوده و آسان تمیز می‌شود. مخمل، لوکس و خاص بوده، اما می‌تواند برای برخی از اتاق‌ها، سنگین باشد. پارچه‌های ظریف، سبک و برازنده بوده، اما برای حفظ حریم خصوصی پیشنهاد نمی‌شوند. پارچه‌ی پشمی سنگین بوده و برای نگه‌ داشتن زیورها و تزئینات، مانند منگوله‌ها، حاشیه‌ها و چین‌ها، به اندازه‌ی کافی قوی می‌باشد.

6- نباید زیورآلات و زینت‌های میل پرده‌ها را فراموش کنید. ممکن است این مسئله بی‌اهمیت به نظر برسد، اما این ابزار می‌تواند انتهای میل پرده‌های شما را شیک‌تر کند. به یاد داشته باشید که تمام جزئیات برای زیبا شدن یک اتاق، اثر دارند.

منبع از interiordec.about.com

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

لاک ناخن و باید و نبایدها

مزایای استفاده از آلوورا

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

مراقبت از ناخن

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه