بایدها و نبایدهای آثار هنری

2889

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
بایدها و نبایدهای آثار هنری

مطمئناً دیوار خالی برای کسی جذابیت ندارد. اما قبل از اینکه شروع به خرید و آویزان کردن آثار هنری کنید، این باید و نبایدها را در مورد آثار هنری بررسی کنید.

1- فکر نکنید که آثار هنری باید گران‌قیمت باشد. از نقاشی‌های بچه‌هایتان استفاده کنید، عکس‌های خانوادگی را آویزان کنید و قطعاتی از پارچه یا کاغذ دیواری را نصب کنید.

2- از دیوار به عنوان یک ویترین برای عکس‌های خودتان استفاده کنید. عکس‌هایتان را بزرگ کنید و سپس از یک اسپری چسب برای نصب کردن آن‌ها بر روی یک تکه تخته‌ی فوم (موادی سبک وزن که راحت برش می‌خورد و برای نصب یا چاپ عکس استفاده می‌شود) استفاده کنید.

3- آثار هنری را بیش از حد بالا آویزان نکنید. نقطه‌ی مرکزی، یک عکس تکی یا گروهی از کارها باید در مرکز توجه باشند.

4- آثار هنری را در هر اتاق در خانه آویزان کنید. اتاق ناهارخوری و حمام را فراموش نکنید.

5- یک قطعه‌ی کوچک را بر روی دیوار بزرگ آویزان نکنید. اگر شما یک قطعه‌ی کوچک دارید و می‌خواهید آویزانش کنید، آن را در یک قاب که زمینۀ بزرگی دارد، قرار دهید.

6- به‌جای پیچ‌ها و میخ‌ها، از قلاب‌های مخصوص آویزان کردن عکس‌ها استفاده کنید. آن‌ها می‌توانند مقدار زیادی وزن را برای برخی سایزها، تحمل کنند. از دو تا قلاب برای هر قطعه استفاده کنید، زیرا این کار به ماندن قاب در یک سطح، کمک می‌کند.

7- سعی نکنید که آن‌ها را خودتان آویزان کنید. همیشه بهتر است که حداقل 2 نفر را داشته باشید، تا یک نفر بتواند آن را در محل مورد نظر نگه دارد و دیگری بتواند عقب رفته و مطمئن شود که جایگاه آن درست است.

8- چند قطعه را برای آویزان کردن، به عنوان معیار در نظر بگیرید.

9- قطعات را بیش از حد دور از هم، آویزان نکنید. تقریباً 2 اینچ (گاهی‌ اوقات کمتر) در هر یک از طرفین و زیر و بالای آن، فضای کافی می‌باشد.

10- قبل از آویزان نمودن، چیدمان عکس‌ها را امتحان کنید. آن‌ها را بر روی زمین در مقابل دیوار قرار دهید و تا زمانیکه آن چیدمانی که مورد دلخواهتان است پیدا کنید، به طرق مختلف آنها را بچینید.

11- تعادل را فراموش نکنید. همه‌ی قطعات بزرگ را در یک منطقه و تمام قطعات کوچک را در جایی دیگری آویزان نکنید. همینطور در مورد قاب‌های مشابه؛ تا زمانیکه احساس کنید که از نظر بصری متعادل هستند، آن‌ها را با هم مخلوط کنید.

12- آثار هنری را می‌توانید در برخی از مناطق تکیه دهید. یک قطعه‌ی نشسته بر روی میز کنسول یا لبه‌ی شومینه در مقابل دیوار می‌تواند بسیار شیک به نظر برسد.

منبع از interiordec.about.com

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

لاک ناخن و باید و نبایدها

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

چرا دچار خارش پوست سر می‌شویم و درمان آن چیست؟

دکلره و رنگ بدون هیچ آسیبی به موها

پکیج Ungex و مراحل استفاده از آن

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه