تاثیر رنگهای قرمز و آبی

723

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
تاثیر رنگهای قرمز و آبی

مطالعات جدیدی توسط بازاریابان و روان شناسان درباره تاثیر رنگها در عملکرد مغز و پذیرش تبلیغات صورت گرفته است .کدام رنگ تاثیر بیشتری دارد، قرمز یا آبی؟

به نظر میرسد هر دو این رنگها می توانند تاثیر گذار باشند. فقط بستگی به ذات کار دارد. به زبان ساده تر بستگی به پیامی دارد که قرار است ، رسانده شود و یا کاری است که قرار است، انجام شود. این مطالعات نشان میدهد که رنگ قرمز در تبلیغات و طراحی داخلی ، در نمایاندن ریز جزئیات و افزایش توجه موثر است. در حالیکه رنگ آبی در افزایش توانایی و تفکرات خلاقانه تاثیر شگرفی دارد. 

قرمز در مقایسه با آبی 31 درصد بیشتر بر میزان مشاهده جزئیات و غلط گیری روی مغز تاثیر می گذارد و حساسسیت مغز را بالا می برد ، در حالیکه رنگ آبی موجب تفکری عمیق و جرقه فکری و تولید ایده های جدید می شود. قرمز را با علائم  خطر راهنمایی و رانندگی می شناسیم ، در ذهن به عنوان علامت توجه ، خطر و اشتباه و احتیاط ثبت شده است.  به همین دلیل میزان توجه و هوشیاری مشتری را بالا میبرد. بکاربردن قرمز انگیزه اجتناب و یا افزایش علاقه مندی را بالا میبرد . پس در کارهایی که نیاز است هوشیارانه مورد بررسی قرار دهیم ، کارایی دارد. در مقابل آبی ما را تشویق می کند فراتر از محدوده ای که تا کنون داشتیم فکر کنیم رنگ آبی عملکرد را بالا می برد.

در مورد قرمز می توان گفت: رنگ قدرتمندی است.رنگ خدای عشق و شیطان است.رنگ عشق و نفرت است. موجب جوشش خون و عصبانیت می شود ، نشان از حیا و شرم است. در چین ، رنگ شانس است و لباس عروس را قرمز انتخاب می کنند و در بخشهایی از آفریقا رنگ عزا است. از نظر بایولوژیکی پوشیدن لباس به رنگ قرمز میزان گردش خون را بالا میبرد .که در بعضی افراد عصبانیت ایجاد می کند.دیدن رنگ قرمز باعث  برخی  رفتار های عجیب در افراد می شود. در یک ترافیک مسدود ، رانندگان سوار بر ماشین به رنگ قرمز واکنش های سریعتر و پرخاشگرانه تری نسبت به سایر رانندگان دارند.

در دنیای کسب و کار آبی نشان دهنده بهره وری ، ثبات و اطمینان است.اغلب آرم  شرکت های بزرگ آبی است. رنگ آبی از زمانهای گذشته رنگی مقدس و معنوی بوده و و در افسانه ها خداوند خانه ای در آسمان داشته است و این سبب قدرت بخشی به این رنگ  شده است.  

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

لاک ناخن و باید و نبایدها

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

چرا دچار خارش پوست سر می‌شویم و درمان آن چیست؟

دکلره و رنگ بدون هیچ آسیبی به موها

پکیج Ungex و مراحل استفاده از آن

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه