فواید نگهداری گیاهان در منزل

3556

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
فواید نگهداری گیاهان در منزل

هنگامی که خانه خود را با گیاهان زینت می‌دهید، فقط خانه زیبا نمی‌شود، بلکه تحقیقات نشان داده‌اند که وجود گیاهان در خانه از نظر روانی و جسمانی برای انسان فایده‌های زیادی دارد. تعدادی از فایده‌های نگهداری گیاه در منزل را می‌شماریم:

 راحت تر نفس می‌کشید

حتماً می‌دانید که ما اکسیژن تنفس می‌کنیم و دی اکسید کربن انتشار می‌دهیم. اما گیاهان دی اکسید کربن را جذب و اکسیژن در طول فتوسنتز را آزاد می‌کنند. با نگهداری گیاهان در خانه، سطح اکسیژن افزایش می‌یابد و این تبادل گاز، تهویه مناسبی است. آلاینده‌هایی مانند فرمالدئید، استون و بنزن موجود در، دود سیگار، رنگ و غیره وجود دارد که، گیاهان سموم هوا در محیط داخلی را از بین می‌برند. در یک دوره 24 ساعته گیاهان تا 87 درصد از ترکیبات آلی فرار در هوا، کاهش می‌دهند.گیاهان داخل سالن که در از بین بردن سموم موثر هستند گیاه فیکوس، نخل راپیس، نخل بامبو، گیاه زنبق و پیچک انگلیسی است.

کاهش علائم آلرژی و آسم


مطالعه انجام شده توسط دانشگاه کشاورزی در نروژ نشان داد که گیاهان به کاهش آلرژی کمک می‌کند. گیاهان سطح رطوبت و کاهش گرد و غبار در منزل را کاهش می‌دهند. مطالعه نشان داد که گیاهان داخل سالن سرفه، گلو درد و دیگر علائم مربوط به آسم را تا 30 درصد کاهش می‌دهد.
گیاهان حدود 97 درصد از آب را جذب می‌کند. بسیاری از گیاهان سطح رطوبت اتاق را افزایش می‌دهد و از بیماری‌های تنفسی پیشگیری می‌کنند.

میزان بهبودی

مطالعات نشان داده‌اند که حفظ گیاهان در اتاق بیمارستان باعث بهبودی سریع بیماران پس از جراحی می‌شود. آنها درد کمتری دارند، ضربان قلب و فشار خون نرمالی دارند و با استرس و اضطراب کمتر مواجه هستند.

بهبود کارکرد شناختی

توانایی ذهنی، تمرکز و حافظه را تقویت می‌کند و از استرس پیشگیری می‌کند. مطالعه نشان داد که دانش آموزانی که در کلاس درس آنها گیاه باشد 70% بهتر می‌توانند درس بخوانند.
مطالعه دیگری انجام شده در دانشگاه A & M تگزاس نشان داد که کارکنان در یک اتاق که گیاه در آن باشد 13 درصد بیشتر از کارمندان دیگر کارایی داشتند.

افزایش سلامت روان

برخی از مزایای سلامت روان گیاهان داخل سالن شامل کاهش استرس و اضطراب، بهبود خلق و عزت نفس و بهبود احساس ثبات و کنترل می‌باشد.

منبع از دکتر سلام

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

برچسب ها: زیبایی, سالن زیبایی, مریم رئوف

مطالب مرتبط

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

نکاتی در مورد چگونگی آرایش خوب

در نظرسنجی شرکت کنید، جایزه بگیرید!

فواید استفاده از روغن زیتون

مشاوره در انتخاب رنگ مو

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه