سالن زیبایی مریم رئوف برترین آرایشگاه زنانه ایران

15109

نظر (8)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
سالن زیبایی مریم رئوف برترین آرایشگاه زنانه ایران

روزنامه‌ی آسیا با مدیریت موسسه زیبایی مریم رئوف، سرکار خانم مریم رئوف مصاحبه کرد. این مصاحبه که در یک صفحه‌ی کامل به همراه عکس‌هایی از این موسسه به چاپ رسیده است، طی گفت و گویی با مدیریت این مجموعه، علل موفقیت سالن زیبایی مریم رئوف را در کسب تندیس مشتری مداری را بر می‌شمرد. متن این مصاحبه در این نوشتار آمده است.

یک بار میهمان مشتری مدارترین سالن زیبایی ایران باشید!
برای اولین بار در ایران سالن زیبایی «مریم رئوف » در همایش بزرگان مشتری‌ مداری که در سالن همایش بین المللی صدا و سیما برگزار شد، «تندیس مشتری مداری» گرفت.

«مشتری مهم‌ترین بازیدکننده در محدوده ما است. او به ما وابسته نیست، ما به او وابسته‌ایم. او مزاحم کار ما نیست، او هدف ما است. او یک بیگانه در کار ما نیست، او بخشی از آن است. ما با انجام کار او لطفی در حق او نمی‌کنیم، اوست که با فراهم کردن این فرصت به ما لطف می‌کند.»

در مورد مشتری‌مداری اقیانوسی از اطلاعات و مقالات در کتاب‌ها و اینترنت و همین طور وب سایت شرکت‌های مختلف وجود دارد که می‌گویند: «ما مشتری مداریم»، «ما برای مشتری احترام قائلیم » و غیره.

گاه این اطلاعات و مقالات بسیار علمی است که رویای عملی شدن آنها در یک شرکت ایرانی را داریم و گاه به حدی شعاری است که از خواندن تک تک جملات آن حس بدی به خواننده دست می‌دهد.

گاه بزرگترین شرکت‌ها و برندها را می‌بینیم که سندهای بزرگ استراتژیک در زمینه مشتری مداری تنظیم می‌کنند و بودجه‌های بزرگ برای بخش CRM خود دارند، اما یک نظر سنجی ساده از مشتریان می‌گوید که مشتری راضی ندارند، اما گاهی برندهای کوچک و بی‌ادعا را می‌توان یافت که همین باعث رشد و موفقیت روز افزون آنهاست.

جالب بود که امسال در «همایش ملی بزرگان رضایتمندی مشتری» در سالن همایش‌های بین المللی صدا و سیما از بین صدها برند کوچک و بزرگ مورد تحقیق و بررسی، نام یک سالن زیبایی و یک مدیر خانم موفق به چشم می‌خورد که در بخش خدمات «تندیس رضایتمندی مشتری» را دریافت کرد.

نام این انستیتو «سالن زیبایی مریم رئوف » است و نام مدیر موفق آن خانم «رئوف». سالنی مدرن و مجهز است و از سال 87 راه اندازی شده است، اما در طی مصاحبه با ایشان متوجه شدیم که تنها مدرن و مجهز بودن این سالن نبوده که آن را ویژه کرده، چه بسا سالن‌های بسیار شیک و مجهزتری از آن در تهران وجود داشته باشد، بلکه نکته برجسته آن همان به کارگیری یک سیستم مدیریت دقیق، احترام به خواسته‌ها و نیازهای مشتری و ایجاد حس رضایت در اوست.

در ضمن «رئوف» به معنای واقعی مهربان است و این مهربانی در شخصیت و رفتار خانم رئوف نمود بسیاری دارد. شاید این هم از آن چیزهایی است که در کتاب‌های رازهای موفقیت در مشتری مداری باید نوشت. در ضمن کارشناس الکترونیک است و 18 سال مدیر تولید در یکی از شرکت‌های تولیدی بوده است. گفت و گوی ما را با ایشان را بخوانید:

شما 18 سال در زمینه تولید و دستگاه‌های دیجیتال فعال بودید. چطور شد که به فکر تغییر جهت و این شیفت کامل فعالیت افتادید؟
بله، من در سال‌های زیادی در زمینه رشته دانشگاهی خودم در یک شرکت فعالیت کردم، اما این تغییر جهت بزرگ دو دلیل عمده داشت. اول اینکه همواره رویای یک تجارت و فعالیت اقتصادی برای خودم را داشتم و می‌خواستم یک فعالیت تجاری مستقل داشته باشم، اما دلیل دوم خیلی قوی‌تر بود و آن این بود که می‌دیدم در بخش‌های خدماتی و مخصوصاً سالن‌های آرایش و زیبایی که خودم از استفاده کنندگان دائم خدمات آن‌ها بودم، برند خوب و مطرح وجود ندارد و در بسیاری از آنها اصول پایه مشتری مداری همچون احترام به وقت مشتری، احترام به حقوق او همچنین استفاده از مواد درجه یک، شفافیت در اطلاعات‌دهی و غیره وجود ندارد. من خودم به عنوان یک مشتری همواره با این ضعف‌ها روبه‌رو بودم و خلاً را دیدم و تصمیم به پر کردن آن گرفتم.

بیشتر در مورد این خلاًها توضیح دهید. دقیقاً چه چیزهایی است که در سالن‌های آرایش و زیبایی مورد نیاز است و از آنها معمولاً غفلت می‌شود؟
الان سالن‌های آرایش و زیبایی بسیار خوبی در تهران وجود دارد، بعضاً بسیار شیک و تمیز و از مواد خوب و عالی هم برای کار استفاده می‌کنند، اما چیزی که دقیقاً باعث موفقیت ما در این مدت کوتاه شد، «سیستم» و «سازمان» قوی است، ما می‌دانیم دورانی که خانم‌ها در سالن می‌نشستند تا نوبتشان شود گذشته و وقت و نظم اهمیت بالایی در بخش خدماتی دارد. ما استفاده ار مواد کاملاً استاندارد از بهترین برندها و شفافیت را حق پایه مشتری می‌دانیم، اما این مسئله برای کسب رضایت مشتری اگرچه لازم است، اما کافی نیست. ما اعتقاد داریم برای کسب رضایت باید فراتر از انتظارات باشیم، بنابراین در آموزش پرسنل، وقت و سرمایه و دقت زیادی به کار می‌گیریم و سیستم مدیریت خودمان را بر اساس کسب رضایت تک تک مشتریان تنظیم کرده‌ایم.

یک سازمان و سیستم خوب بدون پرسنل آموزش‌دیده موفق نیست و همانطور که گفتید، در این زمینه وقت و دقت زیادی به کار می‌گیرید. این امر در مجموعه شما چگونه انجام می‌شود؟
در «سالن زیبایی مریم رئوف» سیستم انتخاب پرسنل با دقت بسیاری صورت می‌گیرد. یک ضعف در بسیاری از فعالان این عرصه این است که نگاه درستی به کار خود ندارند و شاید برخی به کار خود افتخار نکنند. در واقع در ایران ارزش خدماتی که یک آرایشگر انجام می‌دهد خیلی بالا نیست، در حالی که در جهان این شغل یکی از با پرستیژترین و بهترین کارهای خدماتی است. ما در مجموعه «سالن زیبایی مریم رئوف » این حس افتخار را در افراد تقویت می‌کنیم و نشان می‌دهیم این کار چقدر در ایران جای رشد دارد. این ذهنیت مثبت، در برخورد با مشتری هم اثرات مثبتی دارد. در کنار آن ما نیز بهترین آموزش‌های روز جهان همگام با آخرین استانداردهای جهانی را در اختیار پرسنل قرار می‌دهیم.

خودتان این آموزش‌ها را چگونه فرا گرفتید؟
من به شخصه در دوره‌های خدمات مو در Oreal فرانسه که برند کاملاً شناخته شده‌ای است شرکت داشته‌ام و خواهرم نیز دوره میک-آپ را در M.A.C کانادا که یکی از معتبرترین برندهای لوازم آرایشی دنیاست گذرانده است. مهم این است که آموزش هیچگاه قطع نمی‌شود و همواره خودمان را به روز نگه می‌داریم و از همه مهم‌تر اینکه این آموزش‌ها را «به کار می بندیم». در ضمن آموزش‌های حرفه‌ای برای آرایشگران شهرهای مختلف در این سالن انجام می‌شود.

شنیده‌ایم که با برخی برندهای مطرح مد و فشن هم همکاری دارید. چه خدمات ویژه‌ای در سالنتان برای برندها انجام می‌دهید؟
بله، ما در تهیه چندین ژورنال برای برندهای مطرح داخلی و خارجی و خدمات آرایش مدل‌ها همکاری داشته‌ایم. در «فشن شو» زیادی هم به عنوان دیزاینر مدل و مسئول میکاپ بوده‌ایم.

«جایزه رضایتمندی مشتری» را چگونه دریافت کردید؟ چه شاخص‌هایی برای این جایزه وجود دارد؟
راستش ما خودمان هم نمی‌دانستیم چنین جایزه‌ای یا نظر سنجی‌ای وجود دارد یا اصلاً ما در لیست برندگان هستیم. روزی از مرکز ملی «همایش بزرگان رضایتمندی مشتری» با ما تماس گرفتید و گفتند ما برنده این جایزه شده‌ایم. بعدها متوجه شدیم که از طریق همکاری با اصناف مختلف و اداره استاندارد ماه‌ها در حال تحقیق و بررسی در این زمینه بوده‌اند و به نوعی ما را «کنترل نامحسوس» کرده‌اند. یکی از شاخص‌های این تندیس همان نظر سنجی انجام شده از مشتریان بوده و این افتخاری است که در واقع این مشتریان ما بوده‌اند که را انتخاب کرده‌اند و ما هرگز فراموش نمی‌کنیم که رمز ماندگاری و رشد، رضایتمندی مشتری است.

برنامه‌های آینده‌تان برای «سالن زیبایی مریم رئوف » چیست؟
ما می‌خواهیم این حس خوب مشتریانمان را با ایجاد باشگاه مشتریان تقویت کنیم و برندی معتبر و شناخته شده از «مریم رئوف » ایجاد کنیم. هم اینک نیز کارت‌های عضویت برای مشتریانمان داریم که در مناسبت‌ها امکانات ویژه‌ای به آنان تعلق می‌گیرد و یا نوسانات معمول قیمت خدمات و متریال‌ها شامل آن‌ها نمی‌شود و البته این خدمات ویژه توسعه خواهد یافت. برنامه‌ای هم برای تبدیل به یک انستیتو زیبایی با خدماتی جامع‌تر در بلند مدت وجود دارد. سایت خوب و فعالی هم داریم که به تازگی مطالب و مقالات جذاب و کاربردی در مورد زیبایی و سلامت برای استفاده همگان در آن قرار گرفته است.

بخش سلامتی و زیبایی روزنامه «آسیا» خوانندگان بسیاری در بین خانم‌های مدرن و به روز دارد. برای کسانی که از طریق روزنامه «آسیا» با مجموعه شما آشنا می‌شوند و از خدمات شما استفاده می‌کنند هم پیشنهاد ویژه‌ای دارید؟
بله حتماً، خانم‌هایی که یک نسخه از روزنامه را همراه داشته باشید، با تعیین وقت قبلی می‌توانند ازخدمات ویتامینه موی ما از برند Oreal رایگان استفاده کنند و از سایر خدمات نیز با 10 درصد تخفیف بهره‌مند شوند.

ممنون از وقتی که برای این مصاحبه در اختیار ما گذاشتید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

پایگاه اطلاع‌رسانی سالن زیبایی مریم رئوف افتتاح شد.

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

بهترین خوراکی‌ها برای زیبایی

برترین آرایشگاه ایران

چگونه با استفاده از عسل زیبایی خود را چند برابر کنیم؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدنظر‌ها  

+1 8) مونا 773-07-21 01:44
باسلام و خسته نباشید موهای من رنگ مشکی طبیعی داره حالا میخوام مش کرم بذارم میشه لطف کنید ترکیبش رو بگید؟
پاسخ دادن (Reply)
0 7) بیاضی 773-03-03 04:25
سلام... بیاضی هستم..... از بین بردن انواع خال وزگیل با مواد کاملا گیاهی در یک جلسه بدون نیاز به لیزر و هزینه های اضافی... آماده آموزش دادن به آرایشگاه های معتبر در سراسر کشور... جهت کسب اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید 09357012656......09015174958 با تشکر
پاسخ دادن (Reply)
0 6) فرزانه 772-04-26 05:52
سلام مریم جان ارایشگرم در شهرستان دوره تخصصی رنگ و مش در تهران زیر نظر استاد قرار گرفتم یک مقدار پیشرفت کردم ولی بیشترین دغدغه من دکلرهه بیش از حد طول میکشه یا به پایه نمیرسه یا میسوزه و خشن میشه میخوام پیش شما دوره ببینم و از تکنیکهایشرکت اورال که مو صدمه نمیبینه استفاده کنم اگه اموزش تخصصی و تکی میدهید لطفا جوابمو بدهید در ضمن شهریه اموزش چقدر میشه ممنون خانم گلی
پاسخ دادن (Reply)
+1 5) Guest 772-01-30 05:11
ناهید جان باید اول به اندازه کافی تحقیق کنید و توانایی و علاقمندی خودتان را نسبت به اینکار بسنجید امیدوارم موفق و پیروز باشید متشکر و به امید دیدار
پاسخ دادن (Reply)
0 4) ناهید 772-01-22 02:07
سلام خانوم الوند. دقیقا منم مثل شما هستم فوق لیسانس.مدیر تولید شرکت.اما خسته از کار و مسقلی میخوام. رفتم دوره چهره سازان دیدم مدرکاشو گرفتم والان یه فکر سالن. وقتی نوشته های شمارو خوندم مشتاق شدم راهنماییم کنید ممنون میشم
پاسخ دادن (Reply)
0 3) m 771-03-01 18:09
dooset daram
پاسخ دادن (Reply)
0 2) مریم رئوف (بانوی الوند) 769-09-17 02:54
ممنون از توجه شما دوست عزیز حتماً اینکارو انجام می دهیم.
پاسخ دادن (Reply)
0 1) شیدا 769-09-13 16:55
کاش متن رو می نوشتین. چون اصلا نمی شه خوند اینجوری
پاسخ دادن (Reply)

تماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه