مریم رئوف از نقش زنان در زمینه كسب و كار میگوید

1941

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
مریم رئوف از نقش زنان در زمینه كسب و كار میگوید

مريم رئوف كارآفرين در حوزه بانوان با بيان اينكه یكی از معیارهای ارزیابی كشورها از نظر توسعه، میزان حضور و مشاركت زنان در فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی است گفت:

 

در كشورهای در حال توسعه، به دلایل مختلف فرهنگی و اجتماعی، زمینه‌های مشاركت زنان در ساختارهای اجتماعی و اقتصادی محدود شده است.وي با بيان اينكه توجه به وضعیت اشتغال زنان و هدایت آنها به بازاركار می‌تواند زمنیه بهره‌گیری بهتر جامعه از این نیروی بالقوه را فراهم آورد افزود:در کشورهای ثروتمند، نرخ پایین رشد جمعیت به همراه پیر شدن جمعیت، دولت ها را به لزوم فعالیت اقتصادی زنان آگاه کرده است زیرا نیمی از جمعیت آن ها را زنان تشکیل می دهند و محروم شدن اقتصاد از توانایی های این قشر ضررهای فراوانی در پی خواهد داشت.
مهندس مريم رئوف با اشاره به اينكه در سرتا سر جهان، زنان هر روز نقش بزرگ تری در اقتصاد کشور خود ایفا می کنند گفت: در همین راستا دولت ها با اصلاح قوانین کار، تاسیس مراکز آموزشی و حمایت از زنان شاغل و کارآفرین، سعی کرده اند زمینه را برای ورود آن ها به بازار کار فراهم کنند.
در جامعه امروز، زنان نقش مهم و در حال گسترش در زمینه كسب و كار دارند. در سالهای اخیر، سهم زنان در كسب و كارهای اخیر، سهم زنان در كسب‌ و كارهای خصوصی به اندازه كارهای دولتی روند رو به رشدی را طی كرده است.
اين كارآفرين با بيان اينكه زنان و به‌خصوص زنان کارآفرین باید نقش‌های مختلفی از نقش فرزندی، همسری، مادری و مدیریت خانواده گرفته تا مدیریت کسب‌وکار، کارآفرینی و پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی را ایفا کنند گفت: ازاین‌رو، برقراری تعادل بین کار و زندگی یکی از چالش‌های مهم در زندگی زنان است که سعی بر مدیریت آن وجود دارد.
وي با بيان اينكه یکی دیگر از چالش‌های پیش روی زنان در کسب‌وکار و کارآفرینی نگاه جنسیتی موجود در جامعه است که برای آن‌ها مشکل ایجاد می‌کند افزود: چالش بعدی مربوط به نظام بانکی کشور است که به دلیل ارائه تسهیلات بانکی با نرخ بهره بالا و وضع برخی از قوانین مالیاتی، سبب می‌شود کسب‌وکارهای کوچک و متوسط رونق نگیرند. در این شرایط اقتصادی به منظور دستیابی به توسعه پایدار باید این قوانین و شرایط تعدیل یابد و زنان كارآفرين مورد حمایت قرار گیرند.
مريم رئوف با بيان اينكه زنان در کشورهای رو به توسعه، امید اول برای ارتقای خانواده‌ها و رشد و توسعه‌ی کشورهای خود محسوب می‌شوند افزود: موفقیت زنان كارآفرين در جوامع نه ‌تنها سبب سودهای اقتصادی می‌شود، بلکه منافع اجتماعی و فرهنگی هم ایجاد می‌ كنند.
 

منبع: وبسایت جمهوریت 

https://goo.gl/5CrXyy

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

برچسب ها: زیبایی, سالن زیبایی, مریم رئوف

مطالب مرتبط

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

لاک ناخن و باید و نبایدها

پایگاه اطلاع‌رسانی سالن زیبایی مریم رئوف افتتاح شد.

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

مزایای استفاده از آلوورا

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه