مریم رئوف از 10راز سالن داری موفق میگوید

4671

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
مریم رئوف از 10راز سالن داری موفق میگوید

همه عزیزانی که با من برخورد میکنند و یا هنر جویانم که خود معمولا سالن دار هستند با لطف و مهربانی از من درباره چگونگی حفظ مشتری ها، کار خوب و رو به رشد، و مسیر موفقیت بیشتر در کارشان میپرسند ! من نکات ساده ای را بعد از 10سال تجربه تخصصی در داشتن یک سالن لوکسVIP با شما در میان میگذارم...

اگر شما تلاش و ریسک زیادی را صرف پیدا کردن یک سالن آرایشی و زیبایی لوکس می­کنید، تا زیبایی و سلامت چهره، صورت و موهایتان را به آن بسپارید حتما فرد حساس و با دقتی هستید و این یک تمایز هست. حال وقتی خود آرتیست و یا دارای سالن هستید این حساسیت خیلی باید بیشتر باشد تا در بازار مانا باشید.

من در این مقاله چند ایده و راه برای افزایش مشتریان شما و وفاداری آنها و رشد در بازار کارتان، به شما ارائه می کنم تا مسیر موفقیتتان بهترو بهتر باشد، امیدوارم تجربه 10ساله من در این حوزه برای شما عزیزان مفید باشد.

ارائه تخفیف برای معرفی شما به دوستانمان

من هم شاید مثل شما شخصا این را دوست دارم که یک آرایشگر یا آرتیست مورد پسندم را پیدا کرده و آن را به دیگر دوستانم معرفی کنم. چرا یک تخفیف یا جایزه ­ای کوچک برای مشتریانتان در نظر نمی­گیرید تا آنها هم به طور رایگان تبلیغ دهان به دهان کرده و مشتری­ های جدیدی را، راهی آرایشگاه شما کنند؟ گرچه همیشه باور کنید احترام و کیفیت رکن اصلی را بازی میکند. عنوان "تشکر می­کنم، از بابت معرفی دوستانتان به ما یک حس خوب است. ما خوشحالیم که شما به فکرمان هستید، ما هم به فکر شما و حال خوب شما هستیم. مشتری و مخاطب با شنیدن این جملات حتما حال بهترسی خواهد داشت

برنامه های وفاداری یا ارائه ی کارت تخفیف برای مشتریان ثابت

یک رابطه عمیق واقعی و دوستانه بسازید. این نشان می­دهد که روابط ادامه ­دار و پیش رونده است. پس با این نگرش شما می­توانید برای دیدارهای ادامه ­دار برنامه ریزی کرده و مثلا برای هر ده باری که مشتریتان به آرایشگاه شما می­آیند، یک تخفیف برایشان در نظر بگیرید. مطمئنن این می­تواند سرمایه گذاری خوبی برای آینده کسب و کارتان باشد. وفاداری مشتری برای هر کسب و کاری مهم است و سالن به راحتی می تواند روی آن حساب کند.

تبلیغات هوشمندانه، مستمر و طولانی مدت

اگر شما اهل تبلیغات نیستید، نمی توانید در این هزاره جدید جایگاهی برای کسب و کار خود بدست آورید. تمامی برند های بزرگ دنیا هم هنوز تبلیغ میکنند، اما درست و هوشمندانه. شما با سیاست های تبلیغاتی بلند مدت و غیر هیجانی می توانید کسب و کارتان را معرفی کنید. مثلا می توانید برای مشتریانی که در محله شما هستند تخفیفی در نظر بگیرید.

از هر شبکه اجتماعی برای تبلیغ استفاده می­کنید مانند تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک و... این شبکه ­های اجتماعی باید بهترین دوستتان باشند و طبق عرف و قانون و هنجارهای اجتماعی حرکت کنید. شما نباید افراد، مخاطبین و اجتماع دورتر از سالن آرایشتان زندگی می­کنند را از دست بدهید! برای این کار نیاز به کمک دارید؟ با استفاده از شبکه های اجتماعی می­توانید تبلیغات هدفمند و برنامه ریزی شده اای داشته باشید.

از هشتک ها برای معرفی و نشان دادن کارهای مختلف سالنتان استفاده کنید

من درباره شما، تخصص و توانائییتان نمی دانم، ولی خودم از هشتک هایی مناسب و با امضا و خاص خودم برای بهتر دیده شدن استفاده میکنم و نه به تعداد زیاد. خیلی خوب است که تمام عکس های عروس، سالن شما را بتوان با هشتک ها به راحتی پیدا کرد. برای پویایی بیشتر از این روش استفاده کنید. کپن های محلی ارسال کنید

ایجاد شرایط لازم برای رزرو مناسب و بدون دردسر وقت برای مشتری

این حرکتی مهم و بزرگ برای یک سالن موفق است! تماس تلفنی همینطور صحبت با کارمندان رزروشن و برخورد آنها مخصوصا برای تماسهای اول، به نظر کمی برای یک رزرو ریسک دار باشد. اما وقتی کارمندانتان درست، دقیق، با مهربانی و اطلاعات کامل با صبوری پاسخگو مخاطب باشند، مشتری شما هم اطمینان بیشتری خواهد کرد، به شما احترام میگذارد و به سالن خواهد آمد.

این یکی از تکنیک ­های ساده و قدرتمند در بازاریابی خدمات است و من هم همیشه تلاش کردم در این 10سال همیشه این موضوع را رعایت کنم. گرفتن ایمل آدرس مشتری مانند بدست آوردن کلید پادشاهی است! شما می­توانید برای یادآوری قرار ملاقات یا اصلاح و تغییری در آرایشگاهتان، خبرنامه، تخفیف­ ها و لیستی از مطالب موجود در شبکه ­ی اجتماعی خود استفاده کنید.

از تبلیغاتی که با فلش برای تویتر درست می کنند استفاده کنید

یکی از محبوب ترین بازاریابی سالن من ایده های تبلیغاتی با فلش است. تویتر مناسب ترین محل برای نمایش این تبلیغات است. مثلا تویتی با این مضمون ارسال کنید"کوتاهی مو با 10درصد ، برای نشان دادن توانایی های همکار حرفه ای ما که به تازگی به ما پیوسته، برای اولین مراجعه کننده .

هدیه تولد و یا گیفت

چه کسی دوست ندارد که روز تولدش مورد محبت واقع شود؟ و یا هنگام خروج از سالن شما حتی یک شاخه گل بگیرد؟ با پرسیدن روز و ماه تولد مشتریانتان، می توانید یک هدیه تولد برایشان بفرستید، مثلا تخفیف آرایش برای جشن، و یا به عنوان جشن تولد سالنتان هدایایی برای مشتریان در نظر بگیرید. یا هر چیز خلاقانه دیگری که خودتان به ذهنتان میرسد

همراه داشتن کارت ویزیت برای همه

این می­تواند بزرگترین تبلیغتان در لحظات حساس و آنی باشد. آیا تا به حال هیچ غریبه ای از مو و ناخن تان تعریف نکرده است ، هنگامی که در مترو هستید یا به خرید رفته اید؟ این نه تنها چرب زبانی نیست، بلکه فرصتی مناسب برای شماست برای گفتن "با تشکر از شما! این کارت ویزیت من است، اگر شما علاقه به همچین تغییری علاقه مندید من در خدمت هستم !

پس همیشه کارت ویزیتتان همراهتان باشد ، همینطور همگی پرسنل تان تا بتوانند شما و خودشان را در جایی که لازم است معرفی کنند

ویدئو و عکس تولید کنید – کپی نکنید

امروز شاید تولید عکس وفیلم خوب، با کیفیت، اورجینال و انحصاری از بهترین راه ها برای معرفی خودتان باشد چه در وبسایتتان چه در شبکات اجتماعیتان، اما قانون مند حرکت کنید. ولی هر محتوایی شامل بدترین پست ها و ویدئو ها و بلاگ هایی که حتی با عجله و بی دقت تولید می شوند هم می تواند مفید نباشند. اگر کارکنان شما به روز باشند و گواهینامه های جدید بگیرند ، از دانش خود استفاده کنند و در زمینه کاری خود متخصص باشند، مخاطبان خود را از دست نمی دهند و شما هم میتوانید از این موارد فیلم و عکس تهیه کنید.

باور - تعهد – کیفیت – دانش به روز

در انتها یادتان باشد چه در کارتان و چه در زندگی همیشه به روز باشید، مغرور نباشید، نگاهی با مسئولیت در قبال مشتریتان داشته باشید، دلسوزانه مشاور واقعی آنها باشید، منافع و حال خوبشان را ارجح بدانید. خود را باور کنید و نگزارید چاله ها شما را خسته و به سمت چاه هدایت کند

حس خوب، کیفیت همیشگی، صبوری و مهربانی هم حال شما را خوب میکند و هم مشتریتان را...

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

برچسب ها: سالن زیبایی, مریم رئوف, سالن داری

مطالب مرتبط

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

پایگاه اطلاع‌رسانی سالن زیبایی مریم رئوف افتتاح شد.

مزایای استفاده از آلوورا

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

مراقبت از ناخن

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه